کیفیت بد تصویر درSolo2

hamidr

Vu+ Newbie
با سلام خدمت دوستان
بنده نردیک 1 ماهه که یک عدد سواو2 بغد ار کلی تحقیق و پرس و جو خریداری کردم و بلافاصله ایمیج BH2.1 روش ریختم
منتهی متاسفانه نتهی و تنها مشکل اینه که تصویر بسیار بده محخصوصا روی اس دی.
از کابل اچ دی ام آی استفاده کردم و پلاگین اوتو رزولوسن هم برای اس دی روی 576 آی هست...تلوریون هم ساسومگ سری 8 هست و تصاویر بسیار خوبی داره چه در اس دی و چه اچ دی
متاسفانه کیفیت این رسیور در حالت اس دی حتی ار رسیور 14 ساله استرانگ 4610 که برای تنضیم دیش ارش استباده میکنم به مراتب کمتره و مثل فرق وی سی دی با دی وی دی میمونه تاره اون فقط خورجی ای وی داره
نمام تنصیمات رو انجام دادم هم رو تل هم رسیور...
هیچ فایده ای نداره
تاره اچ دیش هم ایده آل نیست و تو تساویر سریع بلور میشه
خیلی متاسفم با این همه پولی که بالاش دادم و صرفا یه چیزی خریدم که غفط رم و سی پی یو بالا داره و سیستم غاملی هم که داره عملا به هیچ دردی نمیخوره بجز دردسر آپدیت کردن و برای هر کاری به لپ تاپ نیاز داشتن
درضمن اصل اصل هم هست و نو هم هست
خیلی نت رو زیر و رو کردم و متاسفانه مثل بنده زیاد هستن
بازم به چند تا رویوی سایت اتکا کردم و پست های یورز ها رو نخوندم و مرتکب اشتباه شدم

mohammadhossein

Vu+ Newbie
سلام دوست عزیز. من هم مثل شما دو سال پیش اغفال شدم ویوسولو خریدم. برای من کیفیت تصویر از همه چی مهمتر بود. قبلش همیشه مدلهای مختلف استرانگ رو داشتم که خیلی خوب بودند تا اینکه به خاطر اچ دی رفتم رسیورمو عوض کردم. چند مدل رسیور اچ دی گرفتم و همه رو با ضرر پس دادم تا اینکه سولو گرفتم که باید بگم با اینکه با بقیه حرفات موافقم و سختی کار با اون عصابمو هنوزم خورد میکنه ولی کیفیت تصویرش عالیه. احتمالا شما چشمتون به رنگای اشباع و نور زیاد عادت داره که برای اون میتونی از کابل av استفاده کنی ولی من توصیه میکنم از کابل hdmi استفاده کنی و به تدریج با نور و رنگ طبیعی اون عادت میکنی. دستگاه شما سولو2 حتما باید بهتر از سولو باشه. تنظیم رنگ تلویزیونت رو هم روی استاندارد یا طبیعی یا نرمال بذار. تلویزیون من پلاسمای پاناسونیک st30 و تنظیم رنگ هم روی نرماله. تنها چیزی که باعث شده من این رسیور رو تحمل کنم کیفیت خوب تصویرشه. حالا دیگه خریدی؛ کاریه که شده، خودتو ناراحت نکن

DMR800

Vu+ Newbie
دوست عزیز کیفیت تصویر این رسیور بسیار عالی هست

همه چیز بستگی به تی وی شما داره

من سونی دبلیو 904 دارم با این رسیور بسیار هم کیفیت تصویر عالیه

اما نکته ای که در چند رویو خارجی خوندید را فقط یک نفر زده در چند فروم نوشته اون رو . اوتو رزلوشن و ... رو بیخیال شو و حذفش کن بگذار روی 1080 پی یا آی . اکثرا در مورد یک گزینه مهم اشتباه میکنن من همون روزهای اول متوجهش شدم شما باید از قسمت تنظیمات کاستوم رسیور گزینه رو از حالت اکسپرت بردارید بگذاری روی اینترمدیا و سپس رسیور را خاموش روشن کنید تا تاثیر اون تنظیمات اسکالر که از نظر من هیچجور نمیشه باهاش کنار اومد و به درستی عمل نمیکنه و تصویر خراب کن هست رو از منو و هم از تصویر حذف بشه و تنظیمات تصویر حالت کریستال کلر و بسیار عالی میشه که با مقداری کالیبره تر کردن تی وی میتونید به ایدآل برسید .

hamidr

Vu+ Newbie
گداشتم رو 1080آی بهتر شد ولی عالی نشد رو 1080پی صحنه های ورزشی تو فول لچ دی که سریع دوربین حرکت میکنه یه خورده فریم میشه. اسکیلرش به قول شما خوب نیست چون این کاره چیپه سخت افزاریه نه اسکیلر چاره ای نیس باید سر کنیم. ولی چیزی که فهمیدم هیچ رسیوری نیست که اس دی رو مثه دی وی دی تو بلوری که میبره بالا کیفیتو نشون بده.
کلا چون رسیور تو دنیا ریاد طرفدار نداره قولهای گرافیک مثه تگزاس اینسترومنت چیپاشونو نمیدن به اینا
کلا آپ اسکیلر ندارن این رسیورا!

DMR800

Vu+ Newbie
ببینید اینها بستگی به تیوی شما داره . باور بفرما کانالی مثل بی بی سی فارسی رو که خیلی علاقه دارم با این رسیور انگار که اچدی هست

تار شدن هنگام حرکت به دلیل فعال بودن حالت موشن در تیوی هست . این قابلیت روی حرکت تاثیر داره

وقتی اون قابلیت موشن در تیوی شما فعال باشه حرکاتت ریپ نمیزنه و روان میره جلو اما در عوض یه خورده تار شدن داری . میتونی غیر فعالش کنی

من تلویزیونم 800 هرتز واقعی هست و اصلا چنین مشکلاتی با تصویر ندارم و از تصویر سولو 2 کاملا راضی هستم

abdol_pi

Vu+ Newbie
ببینید اینها بستگی به تیوی شما داره . باور بفرما کانالی مثل بی بی سی فارسی رو که خیلی علاقه دارم با این رسیور انگار که اچدی هست

تار شدن هنگام حرکت به دلیل فعال بودن حالت موشن در تیوی هست . این قابلیت روی حرکت تاثیر داره

وقتی اون قابلیت موشن در تیوی شما فعال باشه حرکاتت ریپ نمیزنه و روان میره جلو اما در عوض یه خورده تار شدن داری . میتونی غیر فعالش کنی

من تلویزیونم 800 هرتز واقعی هست و اصلا چنین مشکلاتی با تصویر ندارم و از تصویر سولو 2 کاملا راضی هستم

مال منم همینطوری هستش که دوستمون گفتن

hamidr

Vu+ Newbie

تیوی بنده هم 800 هرتز واقعیهUA-46-ES-8000
من هنوزم تلوزیون رو دستش ندیدم حتی بغصی از این یو اچ دی ها...
تنظیمات موشن همرو امتخان کردم و نویز فیلتر ...
گفتم دیگه رسیور قدیمیه که ای وی هست این مشکلو ندلره
بهرحال موضوع داره احساسی میشه ملی فقط اینو میگم که آپ اسکیل خوبی نداره و فیلتر کامب صعیف باعث این مشکلاته نه تیوی کخ من دارم باهاش بلو ری و دی وی دی و غیره رو با کیفیت ایده ال میبینم

sma700

Vu+ Newbie
دوست عزیز دستگاه لینوکسی را با دستگاههای معمولی اصلا مقایسه نکنید.شما میتوانید با ریختن ایمیجهای مختلف وهمچنین اسکینهای متفاوت وتنظیم هم اسکین وهم رسیور میتوانید تصویر خوبی داشته باشید.مثلا اچ دی گلاس اسکینی است که شما میتوانید از اسکرینهای وایکون وپیکون متفاوتی که دارند نهایت استفاده هم در کیفیت تصویرهمدربقیه موارد را داشته باشید.ویا اگر وارد نیستید از بکاب که دوستان زحمت میکشند وتنظیمهای اولیه را انجام داده واماده است استفاده کنید

A HD

Vu+ Newbie
سلام بنده هم دستگاه ویو پلاس دوو 2 دارم و این مشکل رو بنده تایید میکنم باور کنید قبلا دستگاه نکست ترکیه داشتم تصاویرش خیلی بالاتر از این دستگاه هست من هم به خاطر تعاریفی که تو اینترنت گفته بودند این دستگاه رو گرفتم و چون هر دو دستگاه رو همزمان داشتم باور کنید از لحاظ سرعت فریم و رنگ دوو تو حرفی برای گفتن نداره متاسفانه...

hamidr

Vu+ Newbie
متاسفانه از چیپ برادکام استفاده میکنه که جزو ضعیفنرینها تو بازاره
البته خیلی هم بد نیست ولی برای این رسیور اصلا مناسب نیست من که بهش عادت کردم ولی انصافا از رسیورای آشغال 200 تومنی خیلی بهتر نشون میده من که نمیخوام غوضش کنم فغلا
یکی دیگه از ایراداتش همین بلک هوله مزخرفه که کارکردن باهاش راجت نیست و تقریبا هیچ دکمه ای کار خودش رو انجام نمیده و کاملا سلیقه ای عمل شده گرافیک هم که اصلا نداره کلا یه چیز ضمخت و سخت و بی جهت پیچیده س...
اصلا هم پاسجگو نستند کافیه پستای بنده رو سرچ کنید