CZEŚĆ, POTRZEBUJE POMOCY W INSTALU NOWEGO BH

nowy

Vu+ Newbie
Zrobiłem wszystko ( a przynajmniej tak mi sie wydaje...) według wskazówek i ciągle nic.
Mam ultimo.
Sciągnąłem nowy software, sformatowałem usb i extraktowałem tam pliki.
Wpiąłem usb do portu i zrestartowałem stb guzikiem z tyłu.
i ciągle nic.. cały czas włącza sie stary bh image
próbowałem już 3 różne USB.
czy powinienem coś jeszcze zmienić aby ultimo zrestartował sie i zaczął od czytania z usb zamiast hdd?
dzięki za pomoc.
paweł.
 

bogdanm

Moderator
Jesli wgrales dobrze pliki na pendrive [ usb] to powinien czytaj najpierw z niego.
Wgrywasz katalog { jeden w ktorym sa te 3 pliki } czy wgrywasz [ np u mnie na boxie duo wgrywam ktalog o nazwie " vu duo" ] czy moze kppije te pliki na usb lib wypakowywujesz je bezposrednio na usb co daje 1 katalog wiecej.
Najlepiej sprawuja sie stare usb takie do 4gn.
 

nowy

Vu+ Newbie
cześć bogdan, dzięki za odpowiedz.
juz wszystko gra. masz racje, problem był w katalogu - przy extraktowaniu go bezposrednio na usb wwyskoczyly 3 pliki i musialem skasowac pierwszy i zachowac dwa pozostale.
mam nowego bh i teraz tylko musze powalczyc z usatawieniami lnb i skanem kanałów - póki co 64% done i 0 services found - musiałem coś pokręcić (znowu) ale jakoś dam sobie rade.
dzięki za pomoc.
 

bogdanm

Moderator
cześć bogdan, dzięki za odpowiedz.
juz wszystko gra. masz racje, problem był w katalogu - przy extraktowaniu go bezposrednio na usb wwyskoczyly 3 pliki i musialem skasowac pierwszy i zachowac dwa pozostale.
mam nowego bh i teraz tylko musze powalczyc z usatawieniami lnb i skanem kanałów - póki co 64% done i 0 services found - musiałem coś pokręcić (znowu) ale jakoś dam sobie rade.
dzięki za pomoc.
A moze zrob cos innego ustaw sobie satki i pobierz z feeda jakis setting
a potem dzieki temu zobaczysz czy ustawienia satelit masz ok
jak wszystki bedzie ok to i skanowanie musi dzialac wtedy
ja uzywam tylko gotowych settingow.
 

marekjs

Vu+ Newbie
Witam,

Przesiadłem się ze starego DM i ClarkeTech na VU+DUO2 ;)
I teraz pytanie. Zauważyłem, że pojawił się nowy 2.1.5.
Jako, że jestem przyzwyczajony do wrzucania wszystko po kablu po update softu, mam pytanie, jak działa w praktyce system restore?
Chodzi o MENU - SET UP - SOFTWARE MANAGEMENT - SYSTEM BACK i restore po update na nowy image.
Kiedyś, na którymś innym image, innym dekoderze robiłem coś podobnego, ale nigdy nie poszło to tak jak trzeba.
Jak to działa na BH?
 

marekjs

Vu+ Newbie
Update. Bogdanm, bazując na Twoim howto na temat personal/full backup, myślę, że personal backup jest tym rozwiązaniem którego potrzebuję. Zrobię na wszelki wypadek full backup aby wrócić do 2.1.4 jak coś pójdzie nie tak....
 

bogdanm

Moderator
Update. Bogdanm, bazując na Twoim howto na temat personal/full backup, myślę, że personal backup jest tym rozwiązaniem którego potrzebuję. Zrobię na wszelki wypadek full backup aby wrócić do 2.1.4 jak coś pójdzie nie tak....
Dokladnie personal backup pozowli tobie na zapamietanie ustawien z boxa i image 2.1.4 i potem jego wrucenie do kolejnego BH.

Ale w image BH 2.1.5 jest zalecana instalcja od nowa bez urzywania personal backup itd .
Poniewaz nastapily duze zmiany tak ze jak przywrucisz ustawienia to najpewniej bedziesz mial klopot z dobrym dzialaniem image 2.1.5
 

marekjs

Vu+ Newbie
:D Skąd ja to znam.
Męczyłem się na HDFreaks z czymś takim. Image zbyt szybko się rozwiją, że restore nie dzała tak jak należy. Ciekawe kiedy pojawi się opcja update po OTA, tj. np w Debianie, że nie trzeba wogóle nic czyścić, tylko wersja wchodzi z kopyta i jest wszystko transparentne. Ale tuner to nie jest serwer, którego nie można wyłączyć zazwyczaj, a łatać dziury trzeba na bieżąco.
Ciekawe, czy istnieje jakieś image co pozwala na update i zamiast 2.1.4 pojawia się 2.1.5 jak się kliknie w info. Bez czyszczenia, żąglowania USB stickiem. Itp. Czuje się jakbym kupił swojego pierwszego Dreamboxa ładnych lat temu :D
Jeszcze jeden zgryz miałem na HDFreaks czasami (mam nadzieje, że to się na BH nie pojawia). Przy update plików systemowych, czy jądra z nieba, system potrafił się położyć. W najlepszym przypadku, ginął tylko HDF Panel, który pozwalał połączyć się z HDF. Zostawało gołe PLi :) ....
 
Top