Czyszczenie lub rozbudowa pamięci Flash na Pena ???

pecet1

Vu+ Newbie
Witam,
w jaki sposób można wyczyścić pamięć flash w Solo2? A może da radę jakoś rozszerzyć pamięć Flash po przez Pendrive podłączony do USB? Jeśli tak, to proszę o instrukcję jak to zrobić. Jeśli byłby ktoś tak dobry i opisał krok po kroku w jaki sposób, to zrobić, ponieważ posiadam ten tuner od ponad tygodnia i ogólnie nigdy nie miałem tunera na linuksie. Pozdrawiam
 

bogdanm

Moderator
Czyscic nie ma sensu no kazde wgranie bnowego image kasuje wszytko co tam jest.

Jesli chodzi o rozszezenie pamieci to zamontuj sobie pendrive a potem ustaw soebie univers [ jak to zrobic masz napisane w dziale how to (sa tzm tez zdjecia krok po kroku).
Dzieki temu "univers" bedziesz mial tak duzy jak twoj pendrive czyli flash + 8gb z pendrive co daje ci ogromna przesztrzen a wszytko to ebdzie tak dzialac jak bys mial nadal wszystko w flashu.
 

pecet1

Vu+ Newbie
zrobiłem jak napisałeś, ale jeszcze nie wiem dokładnie czy to zadziała. Ponieważ czekam na aktualizacje VTI, bo właśnie gdy aktualizuje VTI, to wtedy przed instalacją wyskakuje mi info "pozostało 9MB pamięci flash. Czy chcesz kontynuować na własne ryzyko".
 

bogdanm

Moderator
zrobiłem jak napisałeś, ale jeszcze nie wiem dokładnie czy to zadziała. Ponieważ czekam na aktualizacje VTI, bo właśnie gdy aktualizuje VTI, to wtedy przed instalacją wyskakuje mi info "pozostało 9MB pamięci flash. Czy chcesz kontynuować na własne ryzyko".
Ale rozumiem ze amsz Vti na meobocie >?
Jelsi tak to trzeba miec go zainstalownego na usb [ w menu masz wybor czy ma byc na usb ,flash;hdd ] wtedy jak wybierzesz sobie usb to masz tam tyle miejsca jakie masz usb.
Univers jest dobry jak w BH chcesz miec mase pluginow;piconiw itd.

Najlepiej wez podziel sobie usb na 2 partycje /usb i /univers wtedy wtedy zainstaluj sobie meo na usb i potem wszystko w vti bedzie juz robione na usb a to wszystko co bedziesz robil w BH bedzie tez na usb robione wtedy nigdy nie bedzie ciebie orgraniczal flash
 

djjt

Vu+ Newbie
Czyscic nie ma sensu no kazde wgranie bnowego image kasuje wszytko co tam jest.

Jesli chodzi o rozszezenie pamieci to zamontuj sobie pendrive a potem ustaw soebie univers [ jak to zrobic masz napisane w dziale how to (sa tzm tez zdjecia krok po kroku).
Dzieki temu "univers" bedziesz mial tak duzy jak twoj pendrive czyli flash + 8gb z pendrive co daje ci ogromna przesztrzen a wszytko to ebdzie tak dzialac jak bys mial nadal wszystko w flashu.


Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że wgranie nowego image kasuje WSZYSTKO co jest we flashu. Przykład mam u siebie - wgrałem black hole'a a po kilku dniach wrzuciłem openPLi i teraz przy ładowaniu najpierw pojawia mi się na krótko screen black hole'a a następnie ładuje się openPLi - czyli jednak coś pozostaje!
 

jwlalek

Vu+ User
Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że wgranie nowego image kasuje WSZYSTKO co jest we flashu. Przykład mam u siebie - wgrałem black hole'a a po kilku dniach wrzuciłem openPLi i teraz przy ładowaniu najpierw pojawia mi się na krótko screen black hole'a a następnie ładuje się openPLi - czyli jednak coś pozostaje!
Haha, cuda na kiju! Nie instaluję innych softów więc nie wiem ale skoro tak piszesz to Ci wierzę że jednak jakieś pliki są zachowywane.
Myślałem, że podczas instalacji nowego image jest na nowo tworzona partycja ext4 a jeśli tak nie jest to przynajmniej jest ona formatowana. Dziwne, że jest inaczej.
Raz w życiu tylko instalowałem inne image niż blackhole. Było to związane z testowaniem audio na poszczególnych softach i szczerze powiem, że BlackHole jest niezastąpione, najbardziej przypadło mi do gustu.
 

Miches

Vu+ Newbie
Tak to samo mam tutaj , wrzucilem PKT i errory na maxa. Teraz zflshuje BH i zobaczymy co z tego wyniknie na Vu+ Solo.

Tu masz tutoriala jak rozszerzyc flasha przez Parallel Universe lub meoboot
http:/ /w_ww.vuplus-community.net/board/threads/howto-extend-flash-in-bh-images.8187/

peace
 

Radojan

Vu+ Newbie
Czyscic nie ma sensu no kazde wgranie bnowego image kasuje wszytko co tam jest.

Jesli chodzi o rozszezenie pamieci to zamontuj sobie pendrive a potem ustaw soebie univers [ jak to zrobic masz napisane w dziale how to (sa tzm tez zdjecia krok po kroku).
Dzieki temu "univers" bedziesz mial tak duzy jak twoj pendrive czyli flash + 8gb z pendrive co daje ci ogromna przesztrzen a wszytko to ebdzie tak dzialac jak bys mial nadal wszystko w flashu.

Witam, mam ten sam problem. Szukam już kilka dni i nie mogę znaleźć tej instrukcji w dziale how to do rozszezenia pamięci na usb. Proszę o link
 

bogdanm

Moderator
Witam, mam ten sam problem. Szukam już kilka dni i nie mogę znaleźć tej instrukcji w dziale how to do rozszezenia pamięci na usb. Proszę o link
To nie jest instrukcja tylko działanie:
- wgrywasz image do flash
- mountujesz usb ; wtedy jeśli masz np. usb 8gb będzie dostępne 8gb
- instalujesz image multiboot ; poetm image bedzie się lądować to co jest na usb w mooltiboot
- wtedy w tym image nie ma ograniczenia bo [ flash jest cale usb ] czyli masz 8gb.
To tak mniej więcej szybko napisane
 

Jarooos

Vu+ Newbie
Niestety nie mogę jeszcze wklejać linków dlatego przekopiuję :

mv /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions /XXX
ln -s /XXX/Extensions /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions
XXX = usb or hdd
rozwiązuje problem z małym flashem bez dodatkowych wtyczek

praktycznie można podlinkować każdy katalog umiejscowiony we flashu.
 
Top