DTS pass-through Problem

zulusnet

Vu+ Newbie
Witam wszystkich kolegów, posiadaczy jakże wspaniałego odbiornika satelitarnego VU DUO+

Słowem wstępu, ogólnie sprzęt bardzo dobrze się sprawuje, mnóstwo opcji konfiguracyjnych, możliwości rozszerzenia podstawowej wersji oprogramowania (poprzez instalację pakietów, dodatków) sprawia, że wydatek tych 2 tys złotych jakoś mniej boli.

1. Niestety przy pierwszej poważnej próbie odpalenia na tym tunerze (odtwarzacz multimedialny) filmu np. Transformers Revenge of The Fallen w wersji HD - 1080p. napotkałem na kolosalny opór mojego kina domowego. Otóż dźwięk wydobywający się z kolumn, nie wiem jak to można po polsku powiedzieć, przerywał się ?? W języku angielskim idealnym sformułowaniem byłoby: "The sound is breaking". Obraz jak najbardziej w wysokiej jakości, zero jakichkolwiek lagów, dźwięk niestety pozostawiał wiele do życzenia.

2. Kolejny temat to odtwarzanie zwykłych filmów DivX, filmy po prostu nie są płynne. Tak jak filmy w rozdzielczości HD (przynajmniej obraz) chodzi płynnie, tak niestety filmy .avi strasznie "lagują, zacinają się".

Z w/w problemami zmagam się już od kilku miesięcy, co rusz mając nadzieję, że kolejny Image poprawi tą sytuację. Niestety nic się takiego nie dzieje. Dodam, że eksperymentowałęm z kilkoma wersjami różnego rodzaju oprogramowania (Official, Black Hole, inne nieoficjalne firmware'y).
Żaden do tej pory nie rozwiązywał powyższych problemów.

Dodatkowo pragnę nadmienić, że przeszukałem chyba wszystkie fora związane z tymże tunerem, oczywiście wiele osób wymieniało problemy podobne, a nawet czasem identyczne, do tych z którymi ja się zmagam, nie dostając przy tym żadnej odpowiedzi od ludzi profesjonalnie zajmującymi się "pisaniem oprogramowania" bądź chociaż od ludzi, którzy jak to już można powiedzieć są ekspertami od tegoż tunera.

Mało tego jak się okazuje - szperając w różnych tematach - tego forum, często gęsto administratorzy, eksperci od VU DUO nie mają problemów, z którymi zmagają się zwykli użytkownicy.

Tutaj zadam pytanie: Jak to możliwe ??

Jeżeli nie mają w/w problemów, to prawdopodobnie problemy te wynikają z niewłaściwej konfiguracji tunera, instalacji niewłaściwych driverów, czy też kodeków. Jeżeli tak jest to dlaczego ktoś "mądry", ktoś kto opanował możliwości tego tunera nie mógłby podzielić się swoją wiedzą i opisać temat konfiguracji tunera krok po kroku, tak aby zapobiec między innymi takim tematom w przyszłości ?
Poniżej zamieszczam informację dotyczącą samego systemu kina domowego, który posiadam w domu. Może problem tkwi w połączeniu tych sprzętów.
a) VU DUO+ połączony za pomocą kabla HDMI do amplitunera DENON AVR-1611
b) Denon AVR-1611 połączony za pomocą kabla HDMI do telewizora PHILIPS

Przepraszam za tak wylewny post, ale niestety bezsilność wynikająca z braku możliwości wykorzystania sprzętu za 2tys. w pełni trochę mnie frustruje.

Pozdrawiam
Michał R.
 

gizmo1954

Vu+ Newbie
Halo, co do tytulu tematu "DTS pass-through Problem" w Tunerze masz opcje AC3 Downmix w image z ostatnimi sterownikami dotyczy ten punkt tez DTS jesli jest wlaczony to masz tylko Downmix co morze miec jakies negatywne objawy na Amplu. Wylacz ten AC3 downmix to wtety na kablu HDMI do Ampla masz oryginalny ton, morze go jednakze wtedy nie byc bezposrednio na TV. Podlacz tez ewentualnie Kabel swiatlowodowy (chyba tak sie nazywa z Polskim mam troche problemy)
Co do odtwarzania DivX duzo tych filmow jest robionych z odtwarzaniem klatek obrazu innych jak 25 na sek. (np. format kinowy to 24,... cos tam) to odbieganie od 25 powoduje ze odtwarzanie morze zacinac. Najlepiej przemuksowac takie filmy z 25 obzazami na sek i powinno pomoc. Inna sprawa to DivX komprymowane kodekiem kturego tuner nie ma, wtedy po prostu nie odtwarza.

Co do tego ze jedni maja problemy inni nie, przewaznie ci pierwsi wgrywaja co popadnie nie zadajac sobie trudu ustalenia co to im przyniesie i czy wogule zadziala co miedzy innymi predzej czy puzniej prowadzi do "zamulenia" image "smieciami" i w konsekwencji problemow.
 

radoskur

Vu+ Newbie
Co do dźwięku DTS jest coś ewidentnie zachrzanione. Oczywiście oficjalny support ma to gdzieś i uważają, że wszystko jest OK. Nawet po wprowadzeniu obsługi DTS nadal jest to samo. Dźwięk faktycznie się przerywa. testowałem na dwóch amplitunerach starym Philips poprzez światłowód oraz nowym Harman Kardon AVR260 przez HDMI. Pass through jest spaprany i tyle w temacie. Przy włączonym downmixie też szału nie ma bo nawet na głośnikach telewizora słychać delikatne zniekształcenia. Poza tym ten downmix jest mi potrzebny jak dziura w moście. Wolę w oryginalnym DTS posłuchać filmu na kinie domowym - tylko żeby to działało jak należy. Na chwilę obecną pozostaje mi przemuxowanie każdego filmu DTS do AC3 co wiąże się z utratą jakości dźwięku (bitrate dźwięku 3 razy mniejszy)

Ja niestety dałem sobie spokój. Wolę kupić odtwarzacz już z obsługą DTS HD-MA, bo coraz więcej filmów w tym wychodzi a VU zostawiam tylko do oglądania programów SAT - bo w zasadzie tylko do tego się nadaje, w końcu to tuner SAT
 
Top