Duzgun olmayan tv kanal kaydi sorunu

soner paker

Vu+ Newbie
sorunun tam olarak nereden kaynaklandigini bularak duzeltmek istiyorum. Oneriniz olabilir miydi acaba?
1-) VU+ ultimo (1TB), cift tuner, 1080p, ETH'dan smart bir router'a bagli.
2-) VU+ ultimo'nun onundeki usb portuna ultimo uzerindeki mevcut kayitlari (/hdd/movie/ ~500GB) tasimak icin gecici olarak 2TB Seagate WiFI harici disk taktim. Islem bitince 1TB WD caviar green hard diski 3TB olani ile degistirecegim. Su anda TV kayitlarini gecici olarak Seagate yapiyor. (/autofs/sdb2/movie) seklinde ozellikle mount etmedim.

Seagate WiFi 2 TB harici hard disk uzerine yapilan SD TV kanal kayitlari (HD kotu otesi) izlenemeyecek kadar kotu. Bunun nedeni sizce nedir? Daha once benzer birseyi usb flash diske kayit yaparken de gormustum diye hatirliyorum ama hatirladigim o kadar. Acaba FAT32/EXT3 filen gibi bir dosya sistemi ile ilgili problem mi? Yoksa ultimo'nun onundeki usb portunin hiz sinirlamasi mi? Yoksa ultimo'nun 1080p/1080i ayarindan mi. Eger Sorun dosya sistemi ise Seagate'in ici bos degil onu FAT32'ye ceviremem de.

Izleme ultimo uzerinden ve ag uzerinden (shared CIF) bagli olan bir diger solo se v2 uzerinden yapiliyor. Cihazin kendi uzerindeki hard disk (1TB fat32 formatli) uzerine kayit yapildiginda boyle bir problem yoktu.

Tesekkurler,

levi

Moderator
Hdd lerin fat formatli olmasi oneriliyor ayrica bence on taraftaki USB slot degil arka daki USB slotu kullanmani tavsiye ederim
Soyle birsey dene Ayni formatli bir USB ontarafa tak kayit yap eger Ayni sorun devam ediyorsa birde fat32 formatla tekrar on tarafta dene boylelikle sorunun ne oldugunu bulmus olursun