MaxTV EPG fix za slova šđčćž

dado_dxdy

Vu+ Newbie
Tražio sam po forumu i nisam naišao na to, pa evo fix za naša slova šđžčć na EPG-u paketa MAXTV
Testirano na BH sa DUO2

skinite i raspakirajte fajlu "encoding.conf"
iz ...\usr\share\enigma2\ backupirajte postojeću "encoding.conf" na sigurno za svaki slučaj
kopirajte raspakiranu "encoding.conf" umjesto postojeće
restartajte enigmu ili box
 

Attachments

  • EPG.jpg
    EPG.jpg
    293.2 KB · Views: 111
  • encoding.zip
    1.4 KB · Views: 122

vivazadar

Vu+ Newbie
Spojim se sa TC ali ne pronalazim \usr\share\enigma2\ na DUO2 ?
Imam samo Configuration i HD foldere.
Molim pomoc...
 

dado_dxdy

Vu+ Newbie
kad se spajaš sa FTP preko TC za korisničko ime (username) upiši root.... IP adresu i zaporku naravno upisuješ svoje...

59t078.jpg

i zatim treba ovako pokazati kad izlista sve iz roota
a4mut0.jpg
 

Matrix10

Administrator
Za sada ne radi na novim OBH imageima. bar meni nije prošlo na duo2 ni solo2

Ovaj radi na Max TV ali kako radi na ostalima nisam testirao
a to je cini mi se isto kao i ovaj u prvom postu od Dade.
 

Attachments

  • encoding.conf.zip
    1.3 KB · Views: 26

Buha

Vu+ Newbie
Ovaj radi na Max TV ali kako radi na ostalima nisam testirao
a to je cini mi se isto kao i ovaj u prvom postu od Dade.
stvar je da nisam probao ovaj iz njegovog prvog, nego iz zadnjeg posta, a taj mi nije radio. stari radi. zasad probano na solo2
 

dado_dxdy

Vu+ Newbie
Meni radi i jedan i drugi na duo2. Online nadogradnja (npr. sa 2.1.6 na 2.1.6.1 će obrisati i vratiti originalni pa ga opet treba staviti). Inače taj fajl se može koristiti na bilo kojem receiveru sa enigma2. Stavljao sam i na enigmu od Amika
 
Last edited:

Matrix10

Administrator
Meni radi i jedan i drugi na duo2. Online nadogradnja (npr. sa 2.1.6 na 2.1.6.1 će obrisati i vratiti originalni pa ga opet treba staviti). Inače taj fajl se može koristiti na bilo kojem receiveru sa enigma2. Stavljao sam i na enigmu od Amika

Dado radi se o Open Black Hole image i kako sam i ja mogao vidjeti tamo radi samo sa prvim fajlom.
Istina na brzaka sam testirao moguca je greska ali mislim da je tako.
 

dado_dxdy

Vu+ Newbie
pretpostavljao sam da će oboje raditi svima ali sam za svaki slučaj ostavio i staru... možda je problem i do skina ako ne pokazuje dobro, no ako radi stara, koristite staru...
 

frks

Vu+ Newbie
Kod mene ne postoji taj folder imam solo se sa najnovijom BH verzijom, pregledajuci cijeli direktorij na enigmi nisam nasao fajl slicnog imena "encoding.conf"
 

dado_dxdy

Vu+ Newbie
Evo još malih popravaka za HBO HD i Cinemax HD koji se dijeli između MAXTV i VIP Sat
 

Attachments

  • 1_0_19_784_C6D4_16E_A00000_0_0_0 (1).jpg
    1_0_19_784_C6D4_16E_A00000_0_0_0 (1).jpg
    219.1 KB · Views: 44
  • 1_0_19_784_C6D4_16E_A00000_0_0_0.jpg
    1_0_19_784_C6D4_16E_A00000_0_0_0.jpg
    80.3 KB · Views: 43
  • encoding.zip
    1 KB · Views: 44

brisel

Vu+ Newbie
i dalje posle bilo kog encoding fajla imam na polarisu recimo reč Komđije za Komšije, platforma je mnigma na weteku
 
Top