Nový prijímač VU+

Zdravim,

Som uplny zaciatocnik v tejto debate a potrebujem pomoc sa zorientovat v tejto problematike plaginov, piconov atd.
Planujem si kupit Vu+solo2 ale nechcem ostat pri povodnom SW a chcem to zmenit bud na VTI alebo BH.
Viete mi poradit rozdiely medzi tymito SW? Ktory je lepsi a kde si mozem jednotlive image stiahnut (tu som si stiahol BlackHole-3.0.1)?
Neviete ci je mozne niekde siahnut aj navod v SK alebo CZ pre tento typ Vu+?

Pozeral som rozne fora a vsade sa spominaju plaginy, skiny, pikony atd, ale chcel by som strucny popis ako to vsetko funguje.
Dik
 

furko

Vu+ Newbie
Dobrý deň. Ako píšete ste začiatočník s linuxovým prijímačom a osobne Vám neodporúčam image Black Hole na začiatok, je to image pre pokročilých.
Na začiatok si buď zakúpte prijímač už nastavený /je to pre Vás pohodlnejšie a ušetrí to Váš čas a nervy/ alebo si stiahnete už prednastavený image so všetkým čo treba.
Chcem Vás len upozorniť že toto fórum je zamerané čisto len na Black Hole image a tieto oficiálne nepodporujú žiaden protokol na čítanie karty jedine použiť modul CAM.
Treba sa poobzerať po inom alternatívnom image /VTI/ v ktorom už sú protokoly na čítanie karty. Black Hole nepodporuje emulátory pretože je to nelegálne a tým si moderátor,administrátor vyhradzuje právo príspevok upraviť,zmazať po prípade zabanovať užívateľa, je to aj v pravidlách s ktorými ste pri vstupe súhlasili.
 
Last edited:
Dobry vecer.
Dakujem za informaciu, tymto asi siahem po VTI. Nevedel som, ze je za taky rozidiel medzi tymito images.
Len pre info, plaginy su rovnake pre oba images?
V com su podstatne rozdiely (okrem podpory emulatorov)?
 

alfsvk

Vu+ Newbie
Velka cast pluginov je rovnaka, az na na vynimky doporucujem stahovat vzdy cez menu.
BH ma iste specifika co sa tyka SKIN-ov, nie kazdy z ineho typu img funguje.
Akekolvek pokusy a skusky je optimalne robit na SKIN-e ktory nabehne po instalacii.
V danej dobe su viac-menej vsetky img na rovnakom zaklade, rozdiely su dane
skupinou vytvarajuci prislusny img. Kazdemu sadne nieco ine, treba skusit.
BH bol v dobach vu+ DUO moj prvy img a uz mi to zostalo, presiel som
vsetkymi dostupnymi img a strojmi az po vu+ Solo 4k, ale zvyk je zvyk.
 
Este by som mal otazku ohladne Vu+Solo2 s HDD pripojenym na domacu siet.
Je viditelny teto disk aj ked je prijimac v stand-by rezime na ostatnych zariadeniac na sieti (PC, TV, Mobil atd) alebo musi byt prijimac zapnuty?
Na streemovanie dat z HDD na inom TV (cez siet) je potrebne mat zvladnute len DLNA alebo este treba nieco ine nastavit (doinstalovat plaginy)?
 

furko

Vu+ Newbie
Prijímač je normálne v stand-by režime ak ho nemáš nastavený na hlboký spánok a v pozadí pracuje server aj DLNA.
Je plugin dlnaserver a ten musíš mať spustený a nastavený v prijímači.
 

megy81

Vu+ Newbie
Dobrý deň. Ako píšete ste začiatočník s linuxovým prijímačom a osobne Vám neodporúčam image Black Hole na začiatok, je to image pre pokročilých.
Na začiatok si buď zakúpte prijímač už nastavený /je to pre Vás pohodlnejšie a ušetrí to Váš čas a nervy/ alebo si stiahnete už prednastavený image so všetkým čo treba.
Chcem Vás len upozorniť že toto fórum je zamerané čisto len na Black Hole image a tieto oficiálne nepodporujú žiaden protokol na čítanie karty jedine použiť modul CAM.
Treba sa poobzerať po inom alternatívnom image /VTI/ v ktorom už sú protokoly na čítanie karty. Black Hole nepodporuje emulátory pretože je to nelegálne a tým si moderátor,administrátor vyhradzuje právo príspevok upraviť,zmazať po prípade zabanovať užívateľa, je to aj v pravidlách s ktorými ste pri vstupe súhlasili.
Pani to vazne ste zamerali cele skcz forum len na image black hole ? A mimochodom aj image Black hole umoznuje pouzivanie cam protokolov len nepodporuje ich priame stahovanie bez dodatocnych pluginov.
 

furko

Vu+ Newbie
Toto fórum je zamerané len na podporu od teamu Black Hole-image!
VU+ prijímače majú linux takže podporujú rôzne pluginy, doplnky (cam) a je na užívateľovi ako si prispôsobí svoj prijímač.
Treba rešpektovať rozhodnutie tunajšej komunity, každý je svojprávny a môže sa rozhodnúť slobodne ktorý image chce použiť a ktoré fórum navštevovať.
 
  • Like
Reactions: KFL
Top