problem z głowicami

lev

Vu+ Newbie
Prawdopodobnie cos mi siada w dekoderze i chyba nie obejdzie się bez serwisu ale warto zapytać może ktoś wie.

Problem jest taki ze po zmianie BH na najnowsze, konfiguruje system - wszystko działa.
Po pierwszym restarcie dekoder gubi ustawienia satelity i nie można ustawić Hotbirda - tak jakby nie pracowala glowica albo \ był odlaczony kabel sat.
Po ponownej instalacji nowego BH i nawet probach instalowania paru wersji starszych ponowanie wszystko działa do pierwszego restartu.

Ma ktoś jakiś pomył ?
 

bogdanm

Moderator
Rozumiem ze ustaweinia zroboone u ciebie w image nadal pozostaj czy znikaja ?
Probowales rozkrecic i popatrzec czy sie cos nie poluzowalo z glowicami ?

Image masz w flash; posustawiane wszystko od poczatku ?
Probowales orginalnego image od VU+ ?
 

lev

Vu+ Newbie
Po pierwszym skonfigurowaniu dekodera wszystkie ustawienia pozostają ( wgrany ...., lista kanałow, wifi, oraz wszystkie ustawienia z wizzarda)
po restarcie dekodera jedynie w ustawieniach tunera, pozycja satelita pokazuje "nic nie podłączono"
A jak zrobie sprawdzenie miernikiem siłę sygnału (nie wiem czy tak ma być, w pozycji blokada zaznaczone na czerwono pole)
i po chwili dekoder wykrzacza się. Log poniżej.

Dekoder rozkrecilem, wyczyściłem sprężonym powietrzem, zamontowałem powtórnie głowice.


Próbowałem softu BH 2.1, BH 2.0, oryginalnego, VTI oraz Blackpole na każdym zachowuje się tak samo.
Flasz się rozjerzdza ???
 

Attachments

  • enigma2_crash_1425219770.rar
    18.7 KB · Views: 5

bogdanm

Moderator
Straciłem cierpliwość.
Dekoder wysłany do serwisu.
Tak sobie teraz mysle ze moze trzeba bylo podejsc do kumpla z tym tunekim i zobaczyc u niego moze cos z instalacja jest ale ogolnie dziwne objawy co opisujesz.
 

lev

Vu+ Newbie
Sprawa się rypła.
Dekoder wraca z serwisu :)
Problem był taki ze lista kanałów która wgrywałem była uszkodzona nie zawierała spisu satelit. Po restarcie dekoder czytał liste bez satelit i dla tego w setup był brak możliwości konfiguracji listy satelit.
Używam do edycji listy kanałów - dreamboxEDIT
Jest cos lepszego dla naszego dekodera, czy to odpowiedzni program ?
 

bogdanm

Moderator
Sprawa się rypła.
Dekoder wraca z serwisu :)
Problem był taki ze lista kanałów która wgrywałem była uszkodzona nie zawierała spisu satelit. Po restarcie dekoder czytał liste bez satelit i dla tego w setup był brak możliwości konfiguracji listy satelit.
Używam do edycji listy kanałów - dreamboxEDIT
Jest cos lepszego dla naszego dekodera, czy to odpowiedzni program ?
Raczej nie mysle ze ten program jest najbardzej rozbudowany.
 
Top