Problem z odbiorem TV naziemnej

Oglądacz

Vu+ Newbie
Witam.
Ostatnio dokupiłem głowicę DVB T do VU+ SOLO 4K i z tego co zauważyłem występuje problem z odbiorem TV regionalnej.

Mieszkam w zasięgu dwóch Radiowo-Telewizyjnych Centrum Nadawczych:

  1. RTCN w Makarkach
  2. RTCN w Chotyczach
Niestety mój VU+ SOLO 4K ma problemy z odbiorem programów TVP Białystok i TVP Lublin.

Gdy włączyłem automatyczne wyszukiwanie programów, to ładnie mi znalazło wszystkie programy. Przełączając po liście programów, zauważyłem, że nie odbiera mi TVP Lublin. Gdy powtórzyłem ręcznie wyszukiwanie programów na częstotliwości na której nadaje TVP Lublin to ten program zaczął odbierać a przestał odbierać TVP Białystok. Gdy powtórzyłem ręczne wyszukiwanie na częstotliwości na której nadaje TVP Białystok. to TVP Białystok zaczęło odbierać a przestało odbierać TVP Lublin. Mogę ustawić odbiór jednego lub drugiego programu. Niestety nigdy nie działają obydwa.



Poza VU+ Solo 4K do odbioru TV naziemnej używam dwóch odbiorników TV SONY z różnych epok. Na nowszym wszystko odbiera jak należy. Na starszym TV Sony mam bardzo podobny problem jak na VU+ Solo 4K.



Obydwa programy nadają w MUX3 tylko, że na rożnych częstotliwościach i z różnych masztów nadawczych. Z tego co zauważyłem, to problem leży w tym, że znika wartość PMT PID. Czy da się w jakiś sposób, ręcznie wprowadzić wartość PMT PID?
 
Top