transcoding i porty 8001, 8002 i proxy 8003

rafal1509

Vu+ Newbie
Witam
Czy ktos moglby przyblizyc temat transcoding bo nie za duzo moge znalesc po polsku na forum, czyli co to jest do czego sluzy jak najlepiej wykorzystywac.
A 2 moje pytanie tyczy sie portow 8001, 8002 czym sie roznia ktore najlepiej stosowac i dlaczego?
Ostatnie moje pytanie jest o port 8003 wyczytalem ze soft 2.0.7 ma juz obsluge tego portu jako proxy czy cos, ale prosze o przyblizenie tematu z rozpiska jak ma ktos pojecie i wiedze
Dzieki i pozdrawiam
 

djtc

Vu+ Newbie
Witam też mam z tym problem chodzi o stream na zewnątrz sieci
mam stały ip zewn. i wiem że port 8001 jest używany do streamu bez zmiany bitrate a 8002 używa transcodowania i można zmniejszyć wielkość danych wysyłanych z np 4000 kb/s na np 500kb/s gdy mamy słaby upload lub na zewnątrz słaby download ale nie wiem czemu mi nie odpala w 8002 porcie jak kliknę ikonkę streamu w openweb z prawej strony natomiast pierwsza z portem 8001 działa ale tnie jak chol..a ,
Do tego mam problem bo nie wiem jak ustawić tuner aby mając dwie głowice (dual dvb-s2) chciałbym że gdy ktoś ogląda coś na tunerze w domu a ja chcę coś streamować żeby nie przełączało kanału na tunerze tylko żeby korzystało z drugiej głowicy do streamingu.
TZN
głowica nr 1 - oglądanie na tunerze lokalnie
głowica nr 2 - streaming
lub odwrotnie ale nie widziałem w tunerze takiej opcji.
A to jest denerwujące bo ktoś ogląda np HBO a ja chcę oglądać TVP po streamingu to przełącza mi z HBO na TVP , a tak mi ta druga głowica jest zbędna , ale nagrywanie programów działa ok.
 
Top