Tuner usb DVB-T ADB-100T

bogdanm

Moderator
Witam serdecznie,
chciałem się zapytać na jakim etapie jest nowy BH 1.6.7 . Niedawno ukazała się trzecia odsłona beta, jednak tuner DVB-T usb ADB-100T nadal nie działa na VU+ UNO. Są jakieś szanse, że w ogóle ruszy?
Pozdrawiam
Oczywiscie zglosze znow problem z tym tunerkiem DVB-T.
Jesli chodzi o final 1.6.7 to nie wiem kiedy bedzie
 

mastergc

Vu+ Newbie
Niestety na nowym BH 1.7.0 tunerek DVB-T od n-ki w dalszym ciągu nie działa na VU+ Uno, wykrywa go jako Tuner B: Dummy Tuner (nieobsługiwany).
 

maruda1

Vu+ Newbie
Oczywiscie zglosze znow problem z tym tunerkiem DVB-T.
Jesli chodzi o final 1.6.7 to nie wiem kiedy bedzie

Witam,
@bogdanm , no z tym tunerkiem widzę nie jest tak różowo, sprawdziłem go dogłębnie na BH 1.6.7 i wczoraj na 1.7.0 i po chwili działania zatrzymuje się obraz i nie działają od tego momentu ,żadne kanały DVB-T tylko sat.
Należy zrobić reset DUO i wtedy dopiero zaskoczą ,ale oczywiście tylko na chwilę i obraz znowu staje.
Na BH 1.6.6 nie zauważyłem tych problemów ;)
 

bogdanm

Moderator
Ja odpisalem koledze na innym forum wgrajcie najnowsze draivery z srody [11.01.2012] chyba z tego forum sa w dziale DVB-T {USB Tuner: binary updates [ tam gdzie sa same binarki] } rozmawailem z koderem powino pomoc jesli nie zapodajcie mi dsmega z tymi wgranymi juz driverami i w kolejnej wersji image bh bedzie kolejny fix.
 

bogdanm

Moderator
Niestety w dalszym ciągu nie działa na moim Vu+ Uno. Tuner USB zawiesza Vu+ podczas uruchamiania z deep stand by i muszę wyciągnąć stick żeby uruchomić tuner. Natomiast w ustawieniach widzi go jako "nieobsługiwany".
A jestes pewny ze ten stick dziala; moze jest cos nie tak znim bo na moje oko to jest strasznie dziwne.
Moze ktos z kolegow czytajacych ten post ma Uno i tego sticka ? I moze bysmy wtedy doszli do jakis wnioskow?
 

tomek

Vu+ Newbie
Czy ktos z was uzywa ten stick z vu solo?
Mam taki problem, ze obciazenie CPU podczas ogladania kanalow wynosi 98-100% przez co wlaczenie epg, menu, listy kanalow trwa dlugo i caly tuner sie muli.

2ng4i1g.jpg



Czy to przypadlosc tego tunera, sterownikow czy po prostu vu solo jest zbyt slaby aby obsluzyc tuner dvb-t na usb? Sprawdzalem img vti 4.1 i najnowszy blackhole.
Jak to wyglada u was z vu solo?

Specyfikacja cpu ze strony broadcoma

Duo: http://www.broadcom.com/products/Satellite/Satellite-Set-Top-Box-Solutions/BCM7335

The BCM7335 operates on a dual-threaded MIPS CPU core running at 405 MHz and yielding over 1,100 DMIPS in performance. The BCM7335 is designed to support UMA and non-UMA memory architectures, utilizing a 400 MHz clock, 32 + 16-bit wide Double Data Rate (DDR2) memory I/F for enhanced performance and allows costeffective memory solutions.

Solo: http://www.broadcom.com/products/Satellite/Satellite-Set-Top-Box-Solutions/BCM7325

The BCM7325 operates on a multi-threaded MIPS CPU core running at 333 MHz and yielding over 525 DMIPS in performance. The BCM7325 is designed with 32-bit wide Double Data Rate (DDR2) memory I/F for enhanced performance and allows cost-effective memory solutions. The BCM7325 supports UMA and non-UMA memory architectures, utilizing a 400 MHz clock.

wychodzi na to ze duo jest x2 mocniejszy?
 

bogdanm

Moderator
1} Zamula go kiedy jest ten stick w boxie czy zamula ci bez niego tez.
2} Zapodaj dsmega na PM lub w tym topicu.
3} Obciazenie powino byc ze 10-15%
4} Pewno masz gapa a nie czystego BH probowales na czystym BH ?
 

tomek

Vu+ Newbie
1. Tylko jak korzystam z dvb-t. Bez znaczenia czy stick jest w boxie czy nie. Cala noc z tym walczylem probujac rozne kombinacje (blackhole/vti, drivery do as102 z forum itd.)
2. http://pastebin.com/mnbb8ytH
3. U mnie 100% i totalnie zawieszony tuner.
4. Mam czyste bh i czyste vti 4.1 - zonglowalem nimi wczoraj. Obecnie siedzi bh.

Pogrzebalem w komendach dot. mierzenia obciazenia cpu i wychodzi na to, ze to chyba normalka w przypadku solo. Procesor jest za slaby i te ~25% z dvb-t muli tuner.
24dr0k8.jpg


O ile przelaczanie kanalow jest szybkie, to epg czy wejscie do menu/listy kanalow to kilka sekund czekania.
 

100q

Vu+ Newbie
Witam, mam problem z tunerem od Nki (AS102) w Ultimo.
Tuner jest prawidłowo wykrywany, oraz znajduje wszystkie kanały, ale po kliku przełączeniach kanałów (w trakcie, gdy drugi wbudowany tuner DVB-T nagrywa audycje) mam czarny obraz. Restart/wyłączenie nie pomaga, początkowo myślałem, że przejście/wyjście z trybu deepstandby, powoduje problemy, ale jest to raczej losowe kiedy, drugi tuner zaczyna działać poprawnie (czyt. po godzinie zabawy odpuszczam, sprawdzam za kilka dni i o dziwo czasami działa) .
 

arko7

Vu+ Newbie
Witam,

czy ktoś może potwierdzić działanie AS102 on Nki na Black Hole 1.7.8.
Używam w tej chwili OpenPLi i chciałbym przejść na BH.

pozdrawiam
 

bogdanm

Moderator
Witam,

czy ktoś może potwierdzić działanie AS102 on Nki na Black Hole 1.7.8.
Używam w tej chwili OpenPLi i chciałbym przejść na BH.

pozdrawiam
Na 100% nie moge potwierdzic ale mysle ze dziala bo smigal na wczesniejszym image a w 1.7.8 nie bylo zmian w driverach do dvb-T.
 

arko7

Vu+ Newbie
Witam,

dzięki za odpowiedź, sam wczoraj zainstalowałem BH 1.7.8 i As102 w USB tunerze od Nki działa bardzo dobrze - nie było problemu z wykryciem i stabilnością działania podczas nagrywania z MUX-1 i jednoczesnego oglądania programów z MUX-2.

Niestety ogólne porównanie BH do OpenPLi, którego używałem wcześniej wypada mocno na niekorzyść BH...
Właściwie jedyną zaletą BH dla mnie w tej jest chwili obsługa tunera USB od Nki, natomiast nie mogę przyzwyczaić się do słabej czytelności menu, EPG, odtwarzacza nagrań...
 

bogdanm

Moderator
Witam,

dzięki za odpowiedź, sam wczoraj zainstalowałem BH 1.7.8 i As102 w USB tunerze od Nki działa bardzo dobrze - nie było problemu z wykryciem i stabilnością działania podczas nagrywania z MUX-1 i jednoczesnego oglądania programów z MUX-2.

Niestety ogólne porównanie BH do OpenPLi, którego używałem wcześniej wypada mocno na niekorzyść BH...
Właściwie jedyną zaletą BH dla mnie w tej jest chwili obsługa tunera USB od Nki, natomiast nie mogę przyzwyczaić się do słabej czytelności menu, EPG, odtwarzacza nagrań...
Bo to image jest duzo bardziej cukierkowe jedni wola to image drudzy inne wszystko zlezy co sie lubi no i Bh ma wiecej pluginow i innych bejerow w sobie od innych image.
Mysle ze po jakims czasie bedziesz zadowplonu i bedziesz mogl porownac te image bez tego co wyniosles z pli.
 

bogdanm

Moderator
Ale chyba nie da się nagrywać z jednego muxa, a oglądać z drugiego. U mnie wtedy drugi mux jest nieaktywny.
Raczej napewno to tak samo jak bys chcial nagrywac z roznych transponderow z satki ale pewno jak bys mial 2 tunerki dvb-t to by smigalo bo masz wtedy 2 zrodla sygnalu
 

arko7

Vu+ Newbie
Zainstalowałem wczoraj image Black Pole 1.0 i tuner N-ki działa tak samo dobrze jak pod BH 1.7.8, ale za to BP ma interfejs oparty na OpenPLi, który bardzo mi pasuje.
Tak więc zmieniłem OpenPLi 3.0 na Black Pole 1.0 :)
 

bogdanm

Moderator
Zainstalowałem wczoraj image Black Pole 1.0 i tuner N-ki działa tak samo dobrze jak pod BH 1.7.8, ale za to BP ma interfejs oparty na OpenPLi, który bardzo mi pasuje.
Tak więc zmieniłem OpenPLi 3.0 na Black Pole 1.0 :)
No to fajnie zapodawaj tez update z feeda to image dziala na takiej samej zasadzie jak PLi i mozna update sobie robic z pilota.
Jak cos to pisz jak zobaczysz jakies bledy
 
Top