Viaccess modul za NTV Hayat

9had

Vu+ Newbie
Poštovanje,

Ne tako davno sam zamjenio OpenBox sa Vu+ Duo, ali sada nisam u mogućnosti da gledam Hayat. Tek poslje kupnje ovog prijemnika, sam se sjetio da provjerim da li sadrži odgovarajući modul za karticu. :D
Moram da priznam, da sam predpostavljao da bi to bila standardna opcija, za ovako kvalitetan prjemnik.

No moje pitanje je, da li ja radim nešto pogrešno ili moram da nabavim modul za Viacces, kako bi mogao da koristim svoju NTV Hayat karticu? Pokušavao sam okrećati karticu na sve moguće strane, i čekati da se aktivira i restartovao i svašta nešta. Hayat kaže da je kartica aktivna, ali ne radi kod mene. Pa s toga mislim da je vjerovatno nešto do postavki ili do manjka ovoga modula.

Da li ovdje neko zna nešto više o tome?

Hvana unaprijed.
 

Zupy

Vu+ User+++
Trebaš koristiti emu za čitanje iste ali to je na ovom forumu zabranjena tema (pročitaj pravila).
 

9had

Vu+ Newbie
Prvenstveno, hvala na odgovoru. I nije mi bio cilj da kršim pravila, jer nisam imao namjeru nešto ilegalno da radim. Prosto da iskoristim pretplatu koju već imam.

A što se tiče samoga odgovora, znači, nemam mogućnost da gledam legalno NTV Hayat preko Vu+? Ili je to jedan od načina legalno gledati?
Ako neko ima odgovor, ali se ne podudara sa pravilima ovoga foruma, da li bi mogao zamoliti da mi napiše odgovor na email adresu?
(mcni7e AT gmail DOT com)

Jer nisam zainteresovan da gledam ilegalno, kada već plaćam pretplatu za karticu.

Hvala još jednom.
 

Zupy

Vu+ User+++
Ako koristiš karticu u boxu bez sheranja onda je to mislim 100% legalno. Ne treba ti modul nego možeš koristiti ugrađeni čitač kartica ali on ne radi sam nego ide u kombinaciji sa nekim emulatorom - moraš potražiti konfiguraciju na kojoj tvoja karta radi ( ne možemo o tome ovdje kažem opet zbog pravila foruma).
 

9had

Vu+ Newbie
Da, kao što sam rekao, imam karticu, legalno kupljenu i uredno plaćenu, no od kad sam instalirao Vu+, ne mogu da gledam Hayat.
Pa sam kontao, da sam pogrešno ubacio karticu, ali kako je god okrenem isti rezultat daje -- ne radi.

Kontaktiram Hayat i oni mi kažu da moram imati modul za viaccess. Nakon čega potražim na netu specifikacije, da vidim da li taj modul ima kao standard u Vu+ i nigdje nisam mogao naći tu informaciju. Pa sam s toga zaključio da nema.

Našao sam neke module za viaccess nisu ni skupi. Ali nisam siguran da li je to ono što mi treba. Ali evo vidim da se može i emulirati. Pa ću najvjerovatnije tome šansu prvo da dam.

Javim se opet, ako ništa ne uspijem sam naći. :)
(Razumijem da se radi pravila ne smije o nekim tim stvarima pričati, ali ovo je legalno što ja želim. Jer nije sharing ni u kom slučaju.)

Hvala, imam barem nadu, da neću morati investirati još i u čitač. :D
 

9had

Vu+ Newbie
Evo samo da javim, da sam uspio srediti uz pomoć emulatora...
Hvala na pomoći još jednom.
 
Top