VU+ duo za pocetnike II

bostan

Vu+ Newbie
Evo nakon par neprospavanih noci (najvise zbog FTP problema, rijeseno zahvaljujuci idejama sa foruma..) uspio sam instalirati BH1.5.1 sa sledecom konfiguracijom:

1w 5e 16e 19.2e . Manual koji dolazi se receiverom je u principu beskoristan, a trazeci okolo po forumu nisam uspio naci odgovor na slijedece:

1. Nakon instalacije svi kanali u 1.5.1 su sortirani po abecednom redu. Kada je jedan kanal npr u "ALL crvenoj listi" markiran, pritiskom na "menu" moze se izabrati "ADD channel to favorites" tada taj kanal spada u favorite (appended on the end of favo list)
-Na koji nacin mogu imati vise ovakvih favorit listi (djeciji kanali, vijesti, engleski, njemacki, svedski, itd)?
-Na koji nacin se moze odredjen kanal pomjerati gore ili dole u favo listi?
-Na koji nacin se moze mijenjati ime kanala u favorit listi?
-Moze li neko da me uputi na tutorijal koji objasnjava sta je "picons", "bouquets"
-Na kraju kada sve ovo napravim kako mogu uraditi save conf, tako kada upgradiram na npr 1.6.0 da mi sve ove liste ostanu?

Znam da su ovo stvarno basic pitanja ali ako neko ima vremena da me uputi zahvaljujem se unaprijed, (user name bostan, pokazuje nivo satelitskog znanja)
 

Zupy

Vu+ User+++
-Ubaci gotovu listu i imat ćeš sve pritiskom na plavo dugme kad je lista otvorena.
-Za editiranje liste može se koristiti sami box (kad je otvorena lista kanala stisni menu dugme ) ali bolje je koristiti settings editore (dreamset ili Dreamboxedit).
-Picons su male sličicekoje se nalaze u skinu.
-Koristi settings editore.
 

Dzoni

BH Lover
1. Ubaci listu od kolege @Daconi75 koju su ovdje http://www.vuplus-community.net/board/threads/motorna-lista-42e-30w-daconi.1245/ ,ocekuj da kolega postavi i zadnju najnoviju listu od prije neki dan.
2. Skini program "dreamboxedit" i sa njime mozes ubaciti listu u VU
3. Favorite,preimenovanje kanala i slicno radis preko tog programa dreamboxedit
4. Za pomjeranje kanala gore dolje preko daljinca koristis dugme "menu" i zatim "aktiviraj mod za premjestanje" u meniju koji ce ti se pojaviti. Nakon toga markiras zeljeni kanal i prebacis ga gdje zelis. Na kraju opet stisnes "menu" pa "deaktiviraj mod premjestanja".
5. Picons su male slicice koje stoje u lijevom krajenjem uglu trake koja se pojavi kad stisnes "OK" na daljincu. Tebi sad tu stoji BH jer vjerovatno nemas ubacene. Takodje kolega @Daconi radi pikone pa ga mozes kontaktirati za taj dio.
6. Pamcenje podesavanja radi preko Menu>podesavanje>Upravljac softera>snimanje sistemskih postavki

Srecno !

EDIT: Ja sam pisao i zaboravio da postam jer se ustadoh od PC-a i kad sam se vratio postam i sad vidim da je i zupy odgovorio....Valjace ti oba svakako.
 

bostan

Vu+ Newbie
Zahvaljujem puno. Pokusacu da primjenim ova upustva trenutno sam na sluzbenom, vristacu ako zapne. Pokusacu sa ovim gotovim listama sto Dzoni preporucuje.
 
Top