Black Hole 1.3.9 .

Shame

Vu+ Newbie
Main Menu>>Plugins>>Manage extensions>>>>Multimedia>>DVDPlayer
a sa
Software Managment>>Advanced Options>>>Packet managment neka skine hotplug
Ovako si napisao na SF-u, a ako sam te sad dobro razumio treba napraviti suprotno. Dali sam u pravu?

Ako mozes nabaci i taj hotplug koji je ok ovdje pa cu telnetom odraditi.
 

Matrix10

Administrator
Sve ubaci preko Main Menu>>Plugins>>Manage extensions>>>>

Ma nisi imao DVD player u onom logu iz Main Menu>>Plugins>>Manage extensions>>>>
vec iz Packet managmenta.

Nazalost za test je najbolje imati cist image
no probaj izbaci DVD Player pa instaliraj nanovo.

HOTplug je cini mi se dobar bezobzira gdje ga skines
ali DVDPlayer nije.
Njega moras skinuti preko Plugins i moras biti siguran da je onaj stari izbrisan
jer nece dati instalirat ovaj.
Najbolje ga izbrisi preko telneta.
 

Shame

Vu+ Newbie
np hvala,
telnetom sam instalirao ovaj dvd player sto si ga ti ovdje zalijepio, a hotplug su onda daljincem preko manage extesions pa cemo vidjeti kako slusa ovaj put ;)
Konacno :) radi ko avion.
Hvala kolega MX10
 

Matrix10

Administrator
To znaci radi sa ovim IPK fajlom ?? i hotplug
ali vjerujem da radi i sa DVDplayerom sa manage extensions download
no dobro nije bitno , bitno je da radi.
Ako imas vremena stavi i na SF forum uputstvo i fajl.
 

Dzoni

BH Lover
Momci ako moze neko da mi sa sigurnoscu potvrdi,ukoliko je to probao (Miro mi je vec rekao da misli da moze) da li se moze instalirati BH 1.3.9 u flash preko ovog sadasnjeg 1.3.8 i nakon podizanja i podesavanja istog da se udje u meoboot i da su stari images sa USB ostali,da ih je prepoznao i da su funkcionalni. Dakle da nije potrebna reinstalacija kao sto je nije bila potrebna na OE 1.5 kad smo koristili meoboot.
 

Zupy

Vu+ User+++
Ja nisam probao ali ne vidim zašto ne bi radilo jer se meoboot folder se ne dira koliko ja vidim.
Ja sam sa ovom prvom verzijom 1.3.8 imao stare 1.5 image-e od prije 6-7 mjeseci (ostali od prije) i čak su i radili (iznenadilo me otkud 4-5 image-a a nisam ih instalirao)
 

Matrix10

Administrator
Maleckom treba malo duze da boota ali je slika super
da nekazem bolja nego na VUduo.
Kada se malecki digne ZAP je vrlo solidan pogotovo ako ne stavis neki tezak skin
daleko brzi i laksi ZAP nego DM800 ako poredimo sa njime
pogotovo na HD kanalima.Mali to radi brzo i efikasno.
Svidjaju mi se i dimenzije i nacin na koji su rjesili prikljucke
osim toga mali je necujan a negrije se kao mali DMovi
jer je kutija dobro dimenzionirana.
Dakle jedina mana je brzina dizanja image od nule ali u principu
ga netreba ni gasiti jer je potrosnja struje u Standby vrlo mala.

Dzoni ce me :chair:
================================================
Za stare images sa BH 1.3.9 oni rade ali ne kako treba jer nerade HD kanali na njima
ali zato novi images kao BH 1.3.9 svi rade koji su do sada izasli
a izasla su samo dva orginal i SIF da ja znam.
Dakle stari images nerade kako treba jer nemaju nove drivere ,enigmu itd.
=====================================================
Ma nije Dzoni ista je slika ali driveri novi daju bolju sliku nego stari a eto vam PLI
:D

No bez zezancije mali daje super sliku u svakom slucaju ne losiju od VUduo
a da li i bolju morali bi malo vise testirati.Ja sam imao osjecaj da je bolja.
No mozda je i subjektivno jer sam ocekivao losiju.
 

fufu

Vu+ Newbie
ma imam i duo i sad solo pa me iznenadilo da tako dugo boota sto se tize slike ma isto ostra stvar navike i sad ode ga malo testirati ;):D
 

Matrix10

Administrator
Solo ti netrosi nikakvu struju pa ga nemoj ni gasiti u potpunosti
meni radi super kazem slika mi je izvanredna.
Koristim skinove kao sto su BlackShadow 2 i BlueNight2 bez PIG i sa njima radi dosta brzo.
Neuporedivo brze na HD kanalima nego DM800.
 

Zupy

Vu+ User+++
Ja nisam probao ali ne vidim zašto ne bi radilo jer se meoboot folder se ne dira koliko ja vidim.
Evo potvrda da sve ostaje u multibootu kako sam i pretpostavljao jer se ne dira meoboot na usb - jučer sam promijenio flesh image.
Jedino mi ne radi crossepg a na prošlom DE je radio savršeno - šteta :cry:
 

SOLO MAN

Vu+ Newbie
Samo da pohvalim BH team za podrsku za USB tunere kod VU+ Solo. Nasao sam neki stari kojeg imam vec neko vrijeme (Emtec S810), proguglao i vidio da je DIB0700 kompatibilan. Instalirao drivere i radi 100%. Zap imedju DVB-T i DVB-S/S2 je manji od sekunde! Stavio u multiboot Sifteam novi image sa BH postavkama, instalirao driver i DVB-T radi isto tako 100 %. AF9015 ce pricekati bolje dane :) Velika pohvala timovima!
 

damirOS

Vu+ Newbie
jedno pitanje, meni se u svim verzijama dešava kad šaltam programe (ne brzo, svakih 4-5s) u jednom trenutku pri prelasku na drugi program zablokira, odnosno vrti se ondaj krug 2-3 minute i onda prebaci na taj program i onda opet sve radi ok!
jel se to nekome dešava, odnosno, jel to normalno?
I nije mi jasno za epg, epg-u namjestim putanju na media/usb, znači da mi snima na usb, ali kad se box restartira moram ponovo skidati epg.. jel tu nešto krivo radim ili je to tako...?
:confused:
 

oblivian

Vu+ User
jedno pitanje, meni se u svim verzijama dešava kad šaltam programe (ne brzo, svakih 4-5s) u jednom trenutku pri prelasku na drugi program zablokira, odnosno vrti se ondaj krug 2-3 minute i onda prebaci na taj program i onda opet sve radi ok!
jel se to nekome dešava, odnosno, jel to normalno?
I nije mi jasno za epg, epg-u namjestim putanju na media/usb, znači da mi snima na usb, ali kad se box restartira moram ponovo skidati epg.. jel tu nešto krivo radim ili je to tako...?
:confused:

da nažalost to je tako, mada ne kuzim zasto onda epg.dat uopce sprema negdje kad ga ne ucita prilikom bootanje
probaj CrossEPG...on to radi savršeno ...imas na SF pod Ucitavanje vlastitog EPG-a
 

Zupy

Vu+ User+++
To što vrti spinner je vjerovatno na nekim kanalima na kojima kupi epg - znam na nekim nizozemcima, na turskim kanalima itd..
 

damirOS

Vu+ Newbie
to sam baš obratio pozornost ali nema pravila, a kad skida epg to i sam napiše da se ne mjenja kanal dok skine i ja ga slušam! :D
 

Matrix10

Administrator
to sam baš obratio pozornost ali nema pravila, a kad skida epg to i sam napiše da se ne mjenja kanal dok skine i ja ga slušam! :D

Par savjeta u koristenju EPG sa BH ugradjenim EPG.

1.stavi putanju na hdd (i kad nemas HDD) ako ne skidas mnogo epg providera
radi stabilnije.Naravno na ovaj nacin bez HDD nemoj skidat vise od par providera.
Koliko mozes skidati zavisi od toga sta si jos ubacio u image flash.
2.U EPG setings >>Global Settings>iskljuci opciju Enable EPG Popup Notifications stavi na NO
to je opcija koja ti ukljucuje popup svaki put kad si na kanalu koji ima OPENTv EPG
3.Ako ne koristis OPENTv Epg onda iskljuci
recimo ako skidas epg za Holandjane sa internet servera Rytec onda ti netreba openTV za holandjane
4.Ako ne koristis mnogo EPG onda ga bolje skidaj rucno (opcija download now) nego Automatski
jer i tako skidas na duze.

Ne zaboravi SAVE po promjeni .

Ja licno koristim EPG samo za 3 providera i nemam nikakvih problema koristeci EPG na gore navedeni nacin.
Kada koristis EPG za vise od oko 3 providera moze se desiti da oboris image
u tom slucaju mozda nije losa opcija koristenja externog pluginsa za skidanje EPG
ali za mali broj providera po mome nema za to nikakve potrebe.
 

Zupy

Vu+ User+++
Ja sam upogonio i crossepg- sad sve radi :)
Inače ja sam sa njegovim ugrađenim skidao
+ Skyi it
+ Sky Uk
+ D+
+ Csat
+ Exyu
i ne bi padao - ako bih još skinuo recimo jednog providera onda bi se ponekad znalo desiti da pukne
 
Top