kilka pytan o BH

rafal1509

Vu+ Newbie
witam
moze ktos po krotce opisac mi funkcje universe inaczej wszechswiat albo teleportacja w e2 bh solo2
a takze do czego sluzy funkcja menadzer cron, menadzer modulow kernela, do czego moge uzyc swap file manager a takze funkcja PCsc
dzieki
 

jwlalek

Vu+ User
Zaczerpnięte z internetu:

"Partycja wymiany (SWAP) – systemowa partycja występująca w systemach typu UNIX. Służy do tymczasowego przechowywania danych w sytuacji, gdy ich ilość przekracza zasoby wolnej pamięci RAM lub gdy z różnych powodów korzystniej jest przechowywać je (lub ich część) na dysku twardym."

Kto inny może się wypowiedzieć na resztę tematów :oops:
 

bogdanm

Moderator
universe inaczej wszechswiat-- to jest tak jak bys mial kilka tych samych image w jednym i zmiany w kazdym znich nie wplywaja na zminay w innym czyli np w jeden dasz skina od Matriza10 i plugin iptv to w drugim nie bedzie widoczny ten skin i plugin
teleportacja w e2 bh -- jest to przechodzenie pomiedzy tymi swutami czyli sie telportujesz tak jak to bylo w Star Treak
menadzer cron --- jest to scryp za pomoc kotrego mozesz uruchamic cos w danym czasie i za danymi atrybutami np. mozna ustawic reboot image zawsze o 4 rano w kazdy dzien ale rownie dobrze reboot image 5 wrzesnia 2014 roku.
 

rafal1509

Vu+ Newbie
@bogdanm, @jwlalek, dzieki
@jwlalek mozesz opisac bardziej konfiguracje swap w bh image
@bogdanm, mozesz podac jakis przykladowy skrypt zebym zaladowal i zobaczyl jak to dzila , rozumiem ze to cos takiego jak funkcja autostaru z wina i jeszcze jak bys mi opisal menadzera modulow kernela i funkcje PCsc
 

jwlalek

Vu+ User
@jwlalek mozesz opisac bardziej konfiguracje swap w bh image

A więc, wchodzisz niebieskim przyciskiem (naciskając go 2x) w BH Extra Settings. Opcja, której szukamy to "Ustawienia Swap". Po wejściu w BH Swap File Manager naciskamy przycisk (Utwórz) i wybieramy miejsce pliku wymiany, najlepiej jeśli jest to USB. Krok następny to rozmiar pliku wymiany, 256 Mega to chyba najlepszy wybór. Po powrocie do BH Swap File Manager należy aktywować utworzony wcześniej plik wymiany poprzez naciśnięcie (Uaktywnij), status zmienia się na Aktywny. Pozostało tylko nacisnąć przycisk (Autostart) w celu automatycznego jego uruchamiania.

Mam nadzieję, że o taki opis Tobie chodziło ;)

A teraz pytanie do bogdanm: czy w ogóle jest sens mieć SWAP w przypadku Duo2 (ten sprzęt posiada 2GB pamięci operacyjnej)? :D
 

bogdanm

Moderator
@bogdanm, @jwlalek, dzieki
@jwlalek mozesz opisac bardziej konfiguracje swap w bh image
@bogdanm, mozesz podac jakis przykladowy skrypt zebym zaladowal i zobaczyl jak to dzila , rozumiem ze to cos takiego jak funkcja autostaru z wina i jeszcze jak bys mi opisal menadzera modulow kernela i funkcje PCsc
Wejdz w crona i zobaczysz tam jest juz predefinowanych kilka scryptow i mozesz sie tym pobawic opisz poszukaj w dziale How to jest tam pare moich opisow z zdjeciami wiec bedzie ci latwo wyczaic.
pcpsc jest to bajer zwiazny z smargo a dokladnie sterami do niego jak sie ma samrgo podpiete pod boxa to by szmigalo trzeba aktywowac.

Jesli chodzi menadzera modulow kernela to musze polukac bo nie uzywam tego ale na moje oko cos wlaczaniem i wylaczniem modulow czyli oprogramowani do czegos w bezposrednio w kenrelu
 

bogdanm

Moderator
A więc, wchodzisz niebieskim przyciskiem (naciskając go 2x) w BH Extra Settings. Opcja, której szukamy to "Ustawienia Swap". Po wejściu w BH Swap File Manager naciskamy przycisk (Utwórz) i wybieramy miejsce pliku wymiany, najlepiej jeśli jest to USB. Krok następny to rozmiar pliku wymiany, 256 Mega to chyba najlepszy wybór. Po powrocie do BH Swap File Manager należy aktywować utworzony wcześniej plik wymiany poprzez naciśnięcie (Uaktywnij), status zmienia się na Aktywny. Pozostało tylko nacisnąć przycisk (Autostart) w celu automatycznego jego uruchamiania.

Mam nadzieję, że o taki opis Tobie chodziło ;)

A teraz pytanie do bogdanm: czy w ogóle jest sens mieć SWAP w przypadku Duo2 (ten sprzęt posiada 2GB pamięci operacyjnej)? :D
W duo2 na ta chwile raczej nie predzej bym to stosowal w wszystkich innych oprocz solo2 i duo2.
Jak ustawic swap w image jest ladnie opisane w dziale how to sa pokolei screny i co gdzie wlaczac.
 

rafal1509

Vu+ Newbie
W duo2 na ta chwile raczej nie predzej bym to stosowal w wszystkich innych oprocz solo2 i duo2.
Jak ustawic swap w image jest ladnie opisane w dziale how to sa pokolei screny i co gdzie wlaczac.
@bogdanm, @jwlalek dzieki juz po ustawialem , dzieki za konkret odpowiedzi i ide za ciosem moze ty albo ktos opisal by mi co to jest i do czego sluzy czyli jak uzywac Glass System utility oraz to samo pytanie do Gemini3 , vti panel, trr plugin oraz ts panel
sorki za lamerskie pytania no ale ucze sie dopiero
aha @bogdanm czy moglbys bardziej rozwinac mysl bo nie bardzo rozumiem " pcpsc jest to bajer zwiazny z smargo a dokladnie sterami do niego jak sie ma samrgo podpiete pod boxa to by szmigalo trzeba aktywowac. "
pozdrawiam
 

bogdanm

Moderator
Smargo to czytnik kart by on dzialal trzeba najpierw uruchomic sterowniki dla smargo.
Po uruchomieniu i reboot image smargo jest gotowe do pracy .
Smargo czyta karty
 

rafal1509

Vu+ Newbie
@baogdanm dzieki juz znalalzem , mozesz dzieki temu czytnikiwi zaladowac kilka karta , dobre to nie widzialem wczesniej :)
a co do reszty moich pytan czy ma ktos moze pojecie , to prosil bym o wyjasnieneie
dzieki
pozdrawiam
 

djtc

Vu+ Newbie
Witam dopiero co uruchomiłem tunel z bh i mam pytanie jak zmienić miasto z pogodynki na wyświetlaczu na inne np Pabianice bo nie widzę takiej opcji a dobija mnie wyświetlanie niepotrzebnych danych. Ewentualnie gdzie można to edytować i wprowadzić ręcznie bo ten plugin nazywa się weather.
 

bogdanm

Moderator
Jesli chodzi o ci LCD w duo2 to wszelkie ustwienia sa w pluginie lcd4linux tylko jest pewien problem ze tam jest spor tych ustwien i trzeba sie mocno pobawuc by wszytko wyczaic; zwlaszcza ze ma go w PL jezyku.
 

djtc

Vu+ Newbie
thx @bogdanm ale mi chodzi o info o pogodzie w info w glossy 16 tam z polskich miast jest tylko Krakow (chodzi mi o podwójne wciśnięcie OK na pilocie (raz info pasek a drugi raz i pokazuje się pogoda))

W pliku lcd4config trzeba tylko wprowadzic dane w linijce

config.WetterCity=Pabianice

a w pliku MetrixWeatherUpdater.py żeby było domyślnie

config.plugins.MetrixWeather.woeid = ConfigNumber(default="511428") #Location (visit metrixhd.info)
 
Last edited:
Top