OpenMultiboot sorunu

memfe

Vu+ Newbie
vu+ uno ya Open BH imaj ve openMultiboot kurdum
openatv 5 imaj yükledim ve çalıştı
sonra vti 8.2.2 imaj yükledim ama boot ekranında kalıyor
yani açılış ekranında kalıyor ve 3-5 dakika sonra tekrar başlıyor ama ne OpenBH ne de yüklediğim vti amaj açılmıyor
sürekli restart yapıyor

levi

Moderator
vu+ uno ya Open BH imaj ve openMultiboot kurdum
openatv 5 imaj yükledim ve çalıştı
sonra vti 8.2.2 imaj yükledim ama boot ekranında kalıyor
yani açılış ekranında kalıyor ve 3-5 dakika sonra tekrar başlıyor ama ne OpenBH ne de yüklediğim vti amaj açılmıyor
sürekli restart yapıyor
Imajlari kurmadan flash Daki imaji guncelledinmi en son Imaj guncelleme ile multiboot tam uyumlu oldu son guncelleme yaptikdan sonra usbyi sifirdan fomatlayip mount yapip multiboot korun Boyle calisiyor
Suan icin yapman gereken usb yi cikarip cihazi baslat baslarsa Tamam baslamazsa yeniden Imaj kurmani tavsiye ederim

memfe

Vu+ Newbie
sayın levi
cihazım vu+UNO

If you have downloaded the version from 06/06/2015 you must update online your image, or instead of this, you must flash the last image updated and update all befor using Open Multiboot!

Note: Before using Open Multiboot, you must start from scratch with initialize, mapping, your USB Pen Drive!

Lastest version here --> http://www.vuplus-community.net/board/threads/open-black-hole-0-1-update-19-06-2015-vu-uno.23484/

You can follow this guide --> http://www.vuplus-community.net/board/threads/how-to-use-open-multiboot-on-open-black-hole.23270/

best regards
nunigaia

linklerdeki uygulamaları tekrar aynen yaptım. Sırasıyla yaptım.
ama yine olmadı.
OpenBH imaja vti8.2.2.2 kurdum, çalıştırmak için yeniden başlattım.
ama aynı şekilde boot ekranında kaldı.
Cihaz 3-5 dakika sonra tekrar başlıyor, ama ne vti imaj ne de OpenBH imaj ile açılmıyor.
yeniden yazılım atmak zorunda kalıyorum.
Sorun sadece VTI_8 imaj da oluyor galiba, openAtv imaj yükledim ve çalışmıştı.

levi

Moderator
sayın levi
cihazım vu+UNO

linklerdeki uygulamaları tekrar aynen yaptım. Sırasıyla yaptım.
ama yine olmadı.
OpenBH imaja vti8.2.2.2 kurdum, çalıştırmak için yeniden başlattım.
ama aynı şekilde boot ekranında kaldı.
Cihaz 3-5 dakika sonra tekrar başlıyor, ama ne vti imaj ne de OpenBH imaj ile açılmıyor.
yeniden yazılım atmak zorunda kalıyorum.
Sorun sadece VTI_8 imaj da oluyor galiba, openAtv imaj yükledim ve çalışmıştı.
Backup mi atiyorsun yoksa ham imajmi

memfe

Vu+ Newbie
en son 2.1.7 imajdaki openmultiboot ile denedim yine vti 8.2.2 kuruluyor ama açılmıyor cihaz

memfe

Vu+ Newbie
sadece vti imajda bu sıkıntı oluyor
Meoboot ile sorunsuz kuruluyor vti ve çalışıyor
herhalde uno cihazından kaynaklı çünkü diğer vu+ cihazlarda yok galiba böyle bir sıkıntı

arslanplaza

Vu+ Newbie
Levi üstad 2.1.7 pli image yükleniyor fakat kurulum ayarına girince crash oluyor , vti tamamen sorunlu yükleniyor ama image acılmıyor , birde image ince harddiskleri tanımıyor kayıtta sorun cıkartıyor image bu diskleri ext.hdd olarak görüyor mount ediyor ama kayıt etmiyor etmiş gibi görünüyor ama bos kayıt yapıyor , pli imagenin cıkarttıgı bir eklenti var bunun gibi bir eklenti cıkarabilirler mi acaba pau eklentisi openpli için cıkarılmıs denedim bunda calısmıyor kolaygelsin dostum

Sent from my iPhone 6

FurkanB

Vu+ User
slm multiboot la usb ye kuracaginiz imajlar ham imaj olsun ziplemeden dolayi backuplarda sorun cikariyor ama ham imajlarda sorun yok haberiniz olsun

memfe

Vu+ Newbie
malesef olmuyor
vti 8.2.2 ham imaj kuruluyor gibi işlem başlıyor ve tamamlanıyor
ama sonra boot ekranında kalıyor restart yapıyor
sadace vti 8.2.2 imajda böyle, vti imajdan kaynaklı bir sıkıntı galiba

arslanplaza

Vu+ Newbie
Levi üstad multiboota yüklenen imageler kendi kernelleri ile çalışıyor diyebiliyorum o sekilde yazılmış 2.1.7nin acıklamasında eger öle ise normalde kendi basına flashta calısan herhangi bir image neden multibootta kısıtlansın diye düşünüyorum , vtı bende cok deneme yaptım 8.2.2de sorun cıkartıyor 8.2.0 sorun cıkartmıyordu meoboottada ama güncelleyince veya 8.2.2yi bastan kurmak isteyince image kuruluyor ama acılmıyordu meobottada multiboottada aynı sekılde pli imagede kuruluyor calısıyor hersey normal menuden kuruluma girince crash oluyor multibootta meoboottada aynı sorunu veriyodu yani bir eksik var ama çözemedim

Sent from my iPhone 6

levi

Moderator
Levi üstad multiboota yüklenen imageler kendi kernelleri ile çalışıyor diyebiliyorum o sekilde yazılmış 2.1.7nin acıklamasında eger öle ise normalde kendi basına flashta calısan herhangi bir image neden multibootta kısıtlansın diye düşünüyorum , vtı bende cok deneme yaptım 8.2.2de sorun cıkartıyor 8.2.0 sorun cıkartmıyordu meoboottada ama güncelleyince veya 8.2.2yi bastan kurmak isteyince image kuruluyor ama acılmıyordu meobottada multiboottada aynı sekılde pli imagede kuruluyor calısıyor hersey normal menuden kuruluma girince crash oluyor multibootta meoboottada aynı sorunu veriyodu yani bir eksik var ama çözemedim

Sent from my iPhone 6
ewet dogrudur kendi karnellerini kullaniyorlar
sen bh imajmi yoksa obh imajimi kullaniyorsun dostum

arslanplaza

Vu+ Newbie
Blackhole2.1.7 kullanıyorum backup veriyorum acemi arkadaslardan cok sikayet geliyo bu konuda , cevap vermek bazen zor oluyor üstad tam içeriğini bilmek sorunu tespit etmek ve son kullanıcıya en iyi sekilde hazırlamak amacıyla arastırıyorum seninde basını agrıtıyoruz ama kusurabakma suan 2.1.7 için sorunu çözmek istiyoruz birde su ince hddleri image tanımıyor ve kayıt yapıyormus gibi görünüyor ama mb normal olmasına karsın bos kayıt yapıyor zeroda bilirsiniz usb hersey buyuk hdd baglamak istemiyor kimse

Sent from my iPhone 6

levi

Moderator
multi boot icin original skin sart dustom digerlerine kurulmuyor malesef hafizasi buyuk olan usb stickler de sorun var biliniyor

arslanplaza

Vu+ Newbie
Tesekkürler, kısıtlamalı multibootunda hiçbir espirisi kalmıyor meoboot daha iyidi sanırım , openspa multiboota devam edicez anlasılan

Sent from my iPhone 6

levi

Moderator
Tesekkürler, kısıtlamalı multibootunda hiçbir espirisi kalmıyor meoboot daha iyidi sanırım , openspa multiboota devam edicez anlasılan

Sent from my iPhone 6

Sent from my iPhone 6
obh multiboot daha iyi simdilik onu kullamak istersen son imaji guncelle ondan sonra multiboot kur

arslanplaza

Vu+ Newbie
Üstad benim için sorun yok ben pli veya openatv flashta kullanıyorum , backup verdiğimizde veya backupı yaptıktan sonra denemelerde neyin ne oldugunu bilip gelen sorulara hazır olmak acısından bilgi almak istedim tesekkurler bilgi için, backupa yüklenecek skinleri orjinal skin olarak atayacaz anlasılan multibootta sorun cıkmaması için

Sent from my iPhone 6

Last edited: