VU+DUO za početnike

zombi

Vu+ Newbie
Zdravo svima,

Nov sam na ovom forumu a i VU+DUO imam tek par sedmica tako da sam još "pionir" na Drembox "mašinama". Verovatno nisam jedini pa zbog toga bih započeo temu u kojoj bi postavili osnovne i zanimljive stvari za rkovanje sa VU+DUO. Evo neki koje mene interesuje kao na primer kako da sam napravim pickon za odredjeni kanal (ne treba mi lista od nekoliko hiljada kanala koje nikada u životu necu pogledati), pa bih napravio neku manju listu koju ja koristim, kako da gledam filmove (DVD DIVX) koje vec imam u racunaru, kako da napravim backup i sacuvam u racunaru, kako da instaliram softvere u VU+DUO pomoću računara i gde da ih nađem, kao na primer Barry Allen
itd itd.... ?????
Unapred hvala svima na učešću u forumo.
 

ALPA

BH Lover
1.picons = downloadiraj neki veliki paket picona na racunaru, obrisi one koje ti ne trebaju, ostalo prebaci u /media/usb/picons/ (naravno prvo trebas staviti usb u box i istog formatirati i mountirati(BH))
2. gledanje filmova, ako imas instalirano hdd u boxu, onda samo kopiraj svoje mkv/avi filmove u /media/hdd/movies/, ukoliko nemas hdd onda trebas mountirati folder od PC to ima tutoriali na novisf forumu.
3. software preko racunara= prvo treba imati del ili ipg fajlove, iste ubacis u folder /tmp/ onda ides plugins/addons/manual install
 

zombi

Vu+ Newbie
Zna li ko da li je moguce citati e-mail od hotmaila na VUDUO+ ?
I kako da se surfa po internetu isto preko VUDUO+?
Hvala ...
 

Wing39

Vu+ Newbie
Nemam pojma, za surfanje i e mail koristi bolje racunalo a preko VU Dua gledaj televiziju.
Koristi stvari za ono cemu su namjenene
 

ZvonacIG

Vu+ Newbie
Ima možda netka mogućnost za Vu+ Solo da se dobije EPG na engleskom(kod svih kanala) i da svi kanali koji imaju engleski audio u sebi po defaultu imaju postavljen engleski ?

znam za crossEPG i radi mi onaj dio sa Nova Greace na engleskom,ali me zanima dali je to moguće i kod ostalih kanala tipa njemci ili poljaci?

A ovo sa audiom iz nekog razloga nakon reboota ili crasha mi reciver zaboravi da sam kod kanala postavio engleski audio i vrati ga na poljski ili njemački.:sad:
 

ZvonacIG

Vu+ Newbie
Mući me još jedna stvar po pitanju imagea.

stavio sam ovaj novi BH 1.6.1 i sve radi ok,ali kod EPG-a mi fali dio hrvatskih znakova ?
kako da to sredim,probao sam prebacit na jezik menia "hrvatski" ali ista stvar , a nekako mi je engleski puno draži i jednostavniji za snalaženje.

ako netko zna trebao bi pomoć što treba napraviti ?
 

Dzoni

BH Lover
Koji skin koristis jel Armijev difaultni ili Matrixov neki ? Probaj staviti srpski,meni prikazuje bez problema.
 

ZvonacIG

Vu+ Newbie
Par pitanja:

1.- Postoji li ikakva mogućnost da svi kanali koji imaju Engleski audio automatski dižu taj a ne originalni jezik ?
2.- Postoji li mogućnost da se automatski učitavaju Hrvatski titlovi na svim kanalima na kojima su prisutni.

Koji image to omogućava i postoji li takav uopće ?

Zakaj EPG na jednom HR paketu ima HR slova (i na tom je stalo normalan) dok na drugom takaj HR paketu ima hijeroglife?

I sad normalno mi se prikazuje EPG ako ga se učita sa Cross EPG-om čak i na ovom koji me zeza, ali čim se prebaci na bilo koji kanal u tom paketu, opet se pokazuju hijeroglifi, kak boxu zabranit da učitava EPG sa određenih kanala ili paketa?
 

Zupy

Vu+ User+++
1 i 2 nema
Podesi sve restartaj enigmu i isčitaj listu pa idući put kad ubaciš tu listu imati ćeš sve podešeno (titlovi i jezici).
Što se tiče hijeroglifa u maxtv stvar je fonta u skinu u kombinaciji sa fontom u epg-u tog providera - mislim da je miro negdi postavio font koji i to pokriva ali ne znam sada di točno.
 

Dzoni

BH Lover
Par pitanja:

1.- Postoji li ikakva mogućnost da svi kanali koji imaju Engleski audio automatski dižu taj a ne originalni jezik ?
2.- Postoji li mogućnost da se automatski učitavaju Hrvatski titlovi na svim kanalima na kojima su prisutni.

Koji image to omogućava i postoji li takav uopće ?

Zakaj EPG na jednom HR paketu ima HR slova (i na tom je stalo normalan) dok na drugom takaj HR paketu ima hijeroglife?

I sad normalno mi se prikazuje EPG ako ga se učita sa Cross EPG-om čak i na ovom koji me zeza, ali čim se prebaci na bilo koji kanal u tom paketu, opet se pokazuju hijeroglifi, kak boxu zabranit da učitava EPG sa određenih kanala ili paketa?


1. Pretpostavljam da mislis na kanale tipa Sky it na kojima ide it i en audio, naravno da postoji kad ubacis listu podesi sve zeljene kanale na engleski audio i zatim restart GUI.
2. Podesi nakon ubacivanja liste sve titlove na HR i onda povuci listu Dreamboxeditom sa boxa na pc i vrati nepromijenjenu na box i onda restart GUI
 

zeljkosa

Vu+ Newbie
Zeljko iz Sarajeva veliki pozdrav za forumase ovog foruma. Molio da mi neko od vas objasni kako da ubacim u rec vu uno listu od done.Unapred veliko hvala.
 

Zupy

Vu+ User+++
Listu možeš skinuti direktno sa addons panela a ako je hoćeš ubaciti sam onda se u pravilu koriste dva programa

Dreamset
Najprije podesi parametre za slanje i onda učitaš listu onda Transfer---->write

39645993.jpg


ili dreamboxedit

60147659.jpg


Isto najprije postavke pa učitaš listu i send

11638510.jpg
 

zeljkosa

Vu+ Newbie
Pozrav za forumare .Imal jedno pitanje u vezi skina MMARKcarbin.hd1.1vu.Kako da ubacim moj res.vu uno i dali to uradit smijem.Unapred velo hvala.Pozdrav od Zeljke.
 

Zupy

Vu+ User+++
Skini sa BH addons servera
zeleno pa žuto dugme mislim i onda idi u skinove.
Iza toga ga uključi kroz meni menu/setup/system/Skin (pišem napamet)
 

apa1979

Vu+ Newbie
Zupy, vidim ti mozes rijesiti skoro svaki problem, mene muci youtube vec odavno, imam 178 blackhole i fix 2 sam instalirao , sve je ok ali youtube ima freeze tj. nekad stvarno nikad ne radi dok je image frisko instaliran radi par dana super sve i nakon par tjedana sve je naopako. trebam youtube zbog malog gleda pjesmice zato mi je to bitno. hvala unaprijed na pomoci. :notworthy:
 

apa1979

Vu+ Newbie
swap? izvini nisam bas toliko upucen u detalje, mozes li mi malo vise pojasniti? hvala na reakciji ali bas upravo sam dobio novi problem srusio sam cjeli duo samo crvena lampica je on i cuje se harddisk kako pokrece ali nista se ne desava mislim da sam ga sa novim image 178 pokusavajuci novu instalaciju srusio totalno!
:(((((( baaad citam po forumu samo postoji mogucnost letovanja novih djelova ili ??
 

Zupy

Vu+ User+++
Nemam trenutno nijedan vu tako da ti ne mogu detaljno objasniti ali za swap trebaš mountati neki usb te onda imaš swap panel na kojem odabareš taj usb, veličinu swapa i samo klikneš.
Ovo sa crvenom lampicom, probaj ugasiti box na prekidač, pričekaj malo te ga onda probaj poflešati sa usb.
 
Top