Drivery - USB DVB-T

Jedrek2013

Vu+ Newbie
Od ubiegłego roku proszę na forum o aktualizację sterowników dla tunera USB DVB-T z chipem IT9135. Jedyne co udało się ustalić to dlaczego obecnie one nie działają a mianowicie została połączona obsługa dwóch podobnych sterowników it9135 i af9035 i że w przyszłości zostanie to naprawione. Minęło już kilka miesięcy i mieliśmy już kilka wersji nowych BH i ciągle nic się nie zmieniło. Ostatnim dobrym firmwarem była wersja BH 2.0.9.1. Sprawdziłem jak to obecnie wygląda dla OpenPLI. Przekopałem się przez ich forum i okazuje się że oni mieli taki sam problem ale go już w styczniu tego roku rozwiązali. Obecne ich wersje oprogramowania bez żadnych problemów obsługują IT9135. Próbowałem przekopiowania samych plików: dvb-usb-af9035-01.fw, dvb-usb-af9035-02.fw, dvb-usb-it9135-01.fw, dvb-usb-it9135-02.fw, dvb-usb-it9137-01.fw, af9033.ko, it913x-fe.ko, dvb_usb_v2.ko, dvb-usb-af9035.ko, dvb-usb-it913x.ko niestety to nic nie daje. Może ktoś podpowie jak przenieść driver z innego image (OpenPLI) do aktualnej wersji BH. Jak to zrobić prawidłowo aby sterowniki działały. A może ma ktoś dar przekonywania programistów BH aby w końcu poprawili driver lub opublikowali aktualizację samych driverów.
 

jwlalek

Vu+ User
@bogdanm
Proszę, pomóż koledze.

P.S.
To tak jak ja walczyłem z dźwiękiem na Duo2 i do tej pory problem pozostał. Pewien programista z tego forum (chyba ten z awatarem Beyonce) twierdził, że on nic złego w dźwięku nie słyszy. Powinienem mu napisać, że uszy to się myje a nie wietrzy ale nie jestem chamski. Czasami możesz czekać bardzo długo i się nie doczekać. Miejmy nadzieję, ze Boguś sprawę poruszy :thankyou:
 
Last edited:

Jedrek2013

Vu+ Newbie
Dzięki za wsparcie jwlalek. Posiadam VU+ ULTIMO ale myślę że problem dotyczy całej rodziny odbiorników VU+ i nie wydaje się być strasznie skomplikowany dla programistów BH a więc czekam na dobre wieści że się udało naprawić driver.
PS. Ale gdyby któryś z kolegów podpowiedział jak przenieść driver z OpenPLI do BH to też byłoby super bo taka wiedza może się przydać
 

Jedrek2013

Vu+ Newbie
Zainstalowałem nowe Open BH i tu niespodzianka - okazało się że zawiera już poprawiony driver IT9135. Wszystko działa na tunerku USB bez zarzutu. Open BH się rozwija i ma trochę jeszcze drobnych wad i brakuje mu moich ulubionych skinów a więc wróciłem do BH. Czekam na aktualizację BH.
 

Jedrek2013

Vu+ Newbie
Minął już rok jak zacząłem zgłaszać nie działający driver dla IT9135 dla BH dla ULTIMO i ciągle nic. Wychodzą nowe softy ale żaden z nich nie naprawia driverów (ostatni 3.0.3C) dlaczego tak się dzieje? Jeśli ktoś z programistów podjął decyzję że IT9135 nie będziemy już obsługiwać to niech to na forum napisze oficjalnie i wtedy temat będzie zamknięty ale jeśli jest szansa aby poprawić drivery to warto to zrobić bo BH wg mnie jest jednym z lepszych obrazów. Czy ktoś z naszych polskich Adminów może ten temat ruszyć?
 

Jedrek2013

Vu+ Newbie
Driver dla IT9135 dla BH dla ULTIMO już został naprawiony i wszystko działa OK. pomógł @dpeddi któremu wielkie dzięki jeśli ktoś do tego też się jeszcze przyczynił to również podziękowania
 
Top