lista nc+

jwlalek

Vu+ User
Lista Hotbird(13) + Astra (19.2). Każdy może ją po swojemu ułożyć używając pilota VU+.
Do wgrania polecam program SatChannelListEditor. Należy wpisać swoje dane (IP dekodera oraz hasło pod FTP jeśli było wcześniej ustawiane).
Powodzenia.satchannellisteditor.jpg
 

Attachments

  • Channel list.rar
    86.3 KB · Views: 152
  • SatChannelListEditor.rar
    142.8 KB · Views: 171

jwlalek

Vu+ User
Nowa lista kanałów na HB (13E) i Astra (19.2E). W liście dominują oczywiście kanały z HB (13E).

Lista poukładana następująco:
Polskie
Bajki
Sport
Muzyka
Naukowo - przyrodnicze
SD
(standard definition)
XXX
Favourites (TV)
(Ulubione)
 

Attachments

  • VU+ (HB+Astra).rar
    47.8 KB · Views: 65

pancio12

Vu+ Newbie
[Quote = "jwlalek, po: 192149, członek: 38063"] Małe uaktualnienie [/ quote]
Poszukuje listę kanałów E2 z kanałem 38 z NC+ na którym pokazywana jest miltiliga.
 

jwlalek

Vu+ User
Nie wiem dokładnie o jakiej nazwie kanału piszesz ale sprawdź sobie kanał nSport+ być może o ten kanał chodzi.
 

Tomcio

Vu+ Newbie
Witam, gdzie można znaleźć prostą i jasną instrukcję wgrania listy kanałów nc+ lub jakiejkolwiek innej? Niestety nie znam się na slangu satelitarno-informatycznym. Nie wiem co to jest black hole, camy itd. Myślałem, że po ściągnięciu listy jw. wystarczy ją rozpakować zipem, skopiować na usb, wetknąć pendriva do solo2 i .., Tak właśnie zrobiłem i nic z tego. Mam vu+ solo2 i rozsypane kanały z hot birda. Czy faktycznie nie ma możliwości prostego segregowania programów i przypisywania ich do poszczególnych kanałów?
 

jwlalek

Vu+ User
Możesz użyć pilota do układania listy kanałów, kasowania niepotrzebnych kanałów, dodawania nowych kanałów itp. ale zajmuje to dużo czasu (dla niewprawionych). Ja używam pilota do tego typu rzeczy tylko jak muszę poprzesuwać kilka kanałów, dodać lub usunąć. Oczywiście swoją listę pierwszy raz musiałem ułożyć właśnie w ten sposób. Mogłem do tego użyć np. programu SatChannelListEditor ale i tak wolałem zrobić to używając pilota.

Do wgrania gotowej listy kanałów polecam właśnie wyżej wymieniony program. Trzeba go tylko odpowiednio pod siebie ustawić:
1. Wchodzisz w "Opcje" -> "Ustawienia"
2. W "Ogólnych" jako "Odbiornik" ustawiasz Enigma2 (V4 settings)
3.
Następnie klikasz opcję "Enigma2" i tam uzupełniasz dane:
- Użytkownik: root
-
Hasło: passwd (dla Black Hole)
- Nazwa hosta (lub IP): wpisujesz adres IP dekodera, który znajdziesz w informacji o Twojej sieci w menu odbiornika (np. 192.168.1.100)
- Ptaszek stawiasz przy "Upload satellites.xml"
4. Poniżej w "telnet settings" wpisujesz:
- Użytkownik: root
-
Hasło: passwd
5.
Poniżej zaznaczamy pole "Reboot Enigma2 after upload" aby mógł nastąpić automatyczny restart odbiornika

Po wpisaniu wszystkich danych klikasz na "Testuj połączenie". Jeśli wszystko dobrze wpisałeś to otrzymasz komunikat "Connection test succeeded"

6. Zamykasz okna klikając na "OK"
7. Na pasku zadań w oknie głównym programu klikasz "Plik" -> "Otwórz..." lub po prostu klikasz w ikonę, pod którą kryje się "Otwórz listę kanałów" i wybierasz ścieżkę do folderu z rozpakowaną listą kanałów.
8. Po załadowaniu listy wysyłasz ją do odbiornika klikając na "Plik" -> "Wyślij" lub po prostu klikasz w niebieską ikonę ze strzałką do góry, pod którą kryje się "Prześlij".

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem i że dasz sobie z tym radę. W załączniku dołączam program do wgrania listy oraz nową listę (nc+, Polsat). Być może jakieś kanały brakują ale bez problemu można je sobie samemu wyszukać, dodać oraz pokładać po swojemu przy pomocy pilota.

Pozdrawiam.


 

Attachments

  • SatChannelListEditor_V5.0.rar
    209.4 KB · Views: 77
  • Lista VU+.rar
    86.2 KB · Views: 108

GregskiUK

Vu+ Newbie
jwlalek dzieki wielki za ulatwienie mi zycia. Po przeskoczeniu ze starego dekodera NC+ na VU+ nie moglem ogarnac tej listy. Uratowales mi zycie, gdyz zona mnie nie zabije za kosztowna zmiane dekodera. Teraz musze jeszcze dobrac podobna skorke (podobna do NC+ i chyba bede zyc :)
 

jwlalek

Vu+ User
Użyj MX S6p - mnie się podoba, a czy podobna do NC+ to tego nie wiem. Czasami warto jest coś zmienić aby się przekonać, że są lepsze rzeczy od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.
 
Top