PIP po aktualizacji BH do 2.1.1

EddieXXX

Vu+ Newbie
Witam! Zna ktoś powód dlaczego w wersji BH 211 nie działa poprawnie PIP. W wersji 209 wszystko było ok, teraz jak mam obraz na ekranie to pip jest czarny i odwrotnie. Aktywne są obie głowice A i B - ogólnie niby wszystko ok a nie działa - podobnie ma się sprawa z nagrywaniem - mogę oglądać to co nagrywam, choć dekoder pokazuje że wszystkie kanały są dostępne. Oczywiście mam podłączone dwa kable i aktywowane jak pisałem dwie głowice w dekoderze SOLO2. Zna ktoś przyczynę?
 

dylek

Vu+ Newbie
Witam. Przyłączem się do tematu. Taki sam problem mam z PIP i z jednoczesnym oglądaniem i nagrywaniem innych kanałów. Użytkuję Vu+ Solo2 również z BH 211.
 

jwlalek

Vu+ User
U mnie wszystko jest w porządku, działa jak należy.
Spróbujcie zamienić kable na głowicach.
 

bundy

Vu+ Newbie
Witam ja również chciałbym się przyłączyć do tematu . Ostatnia dobra wersja BH to 2.09 na wszystkich nowszych wersjach nie działa PIP , nagrywanie , streamowanie ,ani transcoding na kanałach kodowanych , tzn. można oglądać 1 kanał kodowany a drugi niekodowany , ale w przypadku dwóch kanałów kodowanych jeden jest czarny. Zatem muszę niestety siedzieć cały czas na 2.09 , bo bez wyżej wymienionych funkcjonalności , ten soft nie spełnia moich wymagań. Może jednak ktoś rozwiązał ten problem . Pozdrawiam.
 

bogdanm

Moderator
Witam ja również chciałbym się przyłączyć do tematu . Ostatnia dobra wersja BH to 2.09 na wszystkich nowszych wersjach nie działa PIP , nagrywanie , streamowanie ,ani transcoding na kanałach kodowanych , tzn. można oglądać 1 kanał kodowany a drugi niekodowany , ale w przypadku dwóch kanałów kodowanych jeden jest czarny. Zatem muszę niestety siedzieć cały czas na 2.09 , bo bez wyżej wymienionych funkcjonalności , ten soft nie spełnia moich wymagań. Może jednak ktoś rozwiązał ten problem . Pozdrawiam.
Myzle ze masz cos nie tak ustawione.
U mnie wszystko to co piszesz dizial na ostniej wersji image.

Napisz czy masz czyste image czy i jakies wynalazki instalujesz ?
 

bundy

Vu+ Newbie
Czysty image (dograna tylko jeden plik o którym nie mogę napisać). Pierwszy jaki instalowałem na tym sprzęcie był 2.08 potem 2.09 i na tych działa cały czas , na nowszych , już od 2.1.0 nie działa . Być może trzeba w nowszych coś ustawić o czym nie wiem?
 
Last edited:

Emros

Vu+ Newbie
U mnie działa na jednym kablu - PIP włączony, BH2.1.6.1.:
?temp_hash=22a5edcd7ca3450b032bccfa38225f68
jak widać nie wszystkie można nagrywać jednocześnie, jednak wiele można.
Konfiguracja wygląda tak:
?temp_hash=22a5edcd7ca3450b032bccfa38225f68 ?temp_hash=22a5edcd7ca3450b032bccfa38225f68
Pozdrówka.
 

Emros

Vu+ Newbie
A co jeszcze miałbym zamieścić...?
Włączony PIP z podświetlonymi programami i tymi nieaktywnymi - co oznacza, że w tym czasie można jednocześnie nagrywać nawet kilka z tych podświetlonych programów. Zdarza się, że autotimer ustawi kilka (5) programów w przedziałach czasu zachodzących na siebie i wszystkie się nagrywają.
Kolejne zdjęcia to konfiguracja tunera a wszystko na jednym kablu z konwertera twin na Hotbird + zez na Astrę poprzez przełącznik a Tuner A za pomocą pętli do tunera B co widać lub wynika ze zdjęć.
Pozdrówka
Ps.:
Właśnie doszedł mi tuner USB DVB-T LED BLU AVERMEDIA A867, ale to już drugi kabel.
Aktualizacja:
IMG_20150701_230854.jpg
img_20150701_230854-jpg.22066
 
Last edited by a moderator:

Emros

Vu+ Newbie
OK. Ale z Twojego wpisu wynika, że jesteś zadowolony i u Ciebie wszystko w porządku... Z konfiguracji wynika, że masz dwa kable podpięte do TWIN.
Koledzy piszą, że nie mogą jednocześnie nagrywać i oglądać innych programów... - jakbyś nie zauważył...
 

jwlalek

Vu+ User
W konfiguracji (wiecie co mam na myśli ;)) pozmieniajcie Boxtype. U mnie obecnie jest NONE i działa bezproblemowo. Kiedyś miałem ten sam problem i po przestawieniu tej opcji wszystko zaczęło działać. Jakby co to używam wersji 10656.
 
Top