Vu+
 1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Stream kanału poza sieć domową

Discussion in 'Vu+ Oficialne image' started by lekk, Sep 23, 2017.

 1. lekk

  lekk Vu+ Newbie

  Messages:
  2
  Witam.

  Może mi ktoś pomoże jak rozwiązać jeden mały problem ze streamowaniem kanału poza sieć domową.
  Otóż ustawiłem sobie wszystko tak że mogę lączyć się z boxem vu+ solo2 spoza domu np poprzez smartphona i oglądać jakikolwiek kanał.

  Problem polega na tym że używając hosta no-ip raz na tydzień zmienia się adres ip dla boxa i gdy ten adres się zmieni a ja jestem poza domem to nie mam możliwości połączyć się z boxem , dopiero jak wrócę do domu i uruchomię apkę na pc do aktualizowania no-ip wtedy ip się aktualizuje i muszę sobie spisać nowe ip aby móc się łączyć z boxem. ( Czy powinienem coś może wpisać do boxa w menadzerze lnadyn ??? )

  Obecnie korzystam z prostszej metody , tj. w routerze mam włączoną funkcję DMZ , gdzie po wlączeniu tej opcji pokazuje mi się w zewnętrzny adres ip dla boxa który wystarczy skopiować by mieć dostęp do boxa spoza domu.

  Ale i tu raz na tydzień zmienia się ip , więc muszę się logować na router aby spisać ip i tak w kółko.. czy da się to jakoś ustawić by raz przypisany adres ip był na stałe.
   
 2. ozimarcin

  ozimarcin Vu+ Newbie

  Messages:
  5
  Witam.

  jezeli dobrze kombinuje to DMZ przekierowywuje caly ruch sieciowy z zewnatrz na twojego VU, czyli nie tylko striming ale tez webif, ftp i wogole wszystko, wiec chyba nie jest to calkiem dobre/bezpieczne rozwiazanie.
  Nowsze routery maja juz w ustawieniach opcje DDNS / Dynamic DNS i tam konfigurujesz zeby router sam aktualizowal IP po podlaczeniu sie do sieci (u mnie na no-ip to dziala ale tylko jezeli masz haslo z malych liter i cyfr)
  Przy tej opcji bedziesz musial jeszcze znalezc "port forwarding" ustawic zeby wywolania na jakims porcie przekierowywane bylo do odpowiedniego portu w VU
  80 webif / 8001 streaming / 8002 streaming z transkoding
   
 3. lekk

  lekk Vu+ Newbie

  Messages:
  2
  Witam.
  Problem już rozwiązałem jakiś czas temu , ale dziękuję za próbę pomocy.
  Metodą prób i błędów wkońcu się udało :)
  Teraz korzystam z no-ip i w vu+ w ustawieniach Inadyn mam wpisane dane z no-ip.. oczywiście odpowiednie porty zostały przypisane i otwarte dla vu+.
  Z tym DMZ to i tak miałem ustawiony login i hasło aby dostać się na vu+ z zewnątrz.
   
 4. maciejdziq

  maciejdziq Vu+ Newbie

  Messages:
  2
  To pomóż innym i opisz jak to zrobić. plz
   

Share This Page