Zakup dekodera

krzysiekkortus

Vu+ Newbie
Poszukuję dla siebie nowego dekodera. Ostatni, Pace PVR z C+ przez długi okres spełniał wszystkie moje wymagania. Celowo użyłem czasu przeszłego. Okazuje się bowiem, iż HDMI w tym Pace działa jak chce i podłączony do TV za pośrednictwem Amplitunera robi cuda (stary Ferdek 8900HD działa w tym kontekście lepiej). Nałożyło się to na długie przełączanie programów, kiepski EPG, częsty brak opisów programów i dźwięk Dolby przesyłany tylko po optyku (w HDMI jest tylko dwu kanałowy PCM).

Miarka się przebrała zatem zamierzam zwrócić wypożyczonego Pace'a Cyfrze, dokupić TNKHD i kupić do obsługi tego wszystkiego swój dekoder. Wymagań zatem trochę będzie ale sprawdzałem w kilku miejscach na polskich forach. Wstępnie zdecydowałem się na sprzęt VU+. Teraz powstaje pytanie co kupić?

Szukam tunera HD który:
1. Współpracuje z kartą C+,
2. Będzie jednocześnie obsługiwał TNKHD
3. Będzie miał przy tym jeszcze jedno gniazdo wolne,
4. Będzie stabilnie działał poprzez HDMI z amplitunerami (ful HD + pełne możliwości dźwiękowe poprzez HDMI brak zabezpieczenia HDCP na wyjściu HDMI),
5. Będzie umożliwiał nagrywanie jednego programu przy zachowaniu możliwości oglądania innego (dysk wewnętrzny, przynajmniej 2 głowice satelitarne i dobrze byłoby jedna DVBT - może być zewnętrzna, ważniejsze dwie satelitarne)
6. Sprawnie działające EPG
7. Szybki start i szybkie przełączanie programów (również HD)
8. Dobrze byłoby gdyby miał PIP
9. Bardzo dobry obraz.
10. Zależy mi na stabilnym działaniu i prostocie obsługi bo nie chcę co chwila zmieniać oprogramowania. Dotyczy to również list programów.

Wstępnie zdecydowałem, iż będę wybierał pomiędzy Solo2 i Ultimo. Tak oto trafiłem na to forum aby dopytać o szczegóły u źródła.

Pierwsze pytanie - czy przy założonych wymaganiach poczyniony wybór jest Waszym zdaniem wyborem dobrym?

Drugie pytanie - jaką wersję oprogramowania wybrać dla tych dekoderów aby stabilnie działały? (dodam iż nie jestem zainteresowany tzw "edukacją".

Liczę na to że pomożecie mi wybrać sprzęt i dobrać do niego soft.
 

jwlalek

Vu+ User
Ja przy wyborze dekodera poszedłem "po całości". Niecały miesiąc temu zakupiłem Duo2. Pomyślałem, że żyje się tylko raz i nie żałuję wydanych pieniędzy. Duo2 jest jak dotychczas najmocniejszym ze wszystkich wypuszczonych do tej pory dekoderów firmy VU+. Postaram się Ciebie na niego namówić :inlove:

Co do Twoich wymagań (nie jestem expertem) to postaram się nieco odnieść do Duo2.

1-2. Raczej każdy "współczesny" dekoder na to pozwala po odpowiedniej konfiguracji odpowiedniego emulatora.
3. Duo2 posiada 2 czytniki kart oraz 2 sloty CI.
4. HDMI 1.4, które pozwala na Full HD (1080p). Obsługa Dolby Digital Plus oraz DTS. Poza tym działające HDMI-CEC (mój pilot od TV jest schowany w szufladzie). :dance:
5. Ilość głowic zależna od portfela. Standardowo box jest wyposażony chyba w 2 głowice DVB-S2, które umożliwiają jednoczesne oglądanie i nagrywanie różnych stacji telewizyjnych. Głowicę DVB-T/C można dokupić za około 130PLN. Sprzęt posiada miejsce na 3 głowice (różna konfiguracja), z czego możemy uzyskać 4 x DVB-S2.
6. Cross EPG to plugin, który "ładuje" nam ładnie EPG, które działa w miarę dobrze (u mnie jak na razie pokazuje tylko do 5 dni), kwestia dobrej konfiguracji.
7. Mój Duo2 startuje w niecałe 50s co myślę, że jest bardzo dobrym wynikiem. Zmiana kanału z HD na HD trwa 2-3s co nie jest chyba złym wynikiem. Ogólnie 1300MHz i 2GB ram robią swoje.
8. Duo2 chyba jako jedyny posiada PIP kanałów HD, które działa bardzo dobrze.
9. Obraz zależy od kanału, który się ogląda. Nie polecam kanałów TVP, żenada, wstyd. Wcześniej posiadałem Kathrein UFS910 i byłem pod wrażeniem jakości obrazu (być może, że był to mój pierwszy sprzęt HD). Sam nie wiem, czy Kathrein miała lepszy obraz czy może już się przyzwyczaiłem do HD i nie robi to już na mnie takiego wrażenia.
10. Sprzęt działa stabilnie na Black Hole 2.0.5. Czasami zdarza sięjakaś "zwiecha" ale tylko podczas "grzebaniu" w menu. Testowałem image konkurencji ale BH zdecydowanie wygrywa. Sama obłsuga jest bardzo prosta. Czasami może sie przydać znajomość linuxa (np. konfiguracja emulatora pod kartę NC+).

W podsumowaniu mogę napisać, że jeśli chcesz wydać trochę więcej niż planujesz to polecam Duo2. Takiego sprzętu nie kupuje się na rok czy dwa ale przynajmniej na 5 lat.
Solo2 czy Ultimo pozwolą Ci praktycznie na to samo co Duo2, z tym, że ten ostatni to najnowszy i najmocniejszy z VU+ z fajnym wyświetlaczem LCD. Jedyna rzecz, jaka mi się w nim nie podoba to główny wyświetlacz (VFD). Jest prosty, jednokolorowy i mało czytelny. Mam nadzieję, że ktoś stworzy jakiś plugin aby można było nim ingerować w jego ustawienia.
Fajną recenzję Duo2 (po angielsku) znajdziesz tutaj. Wybór należy do Ciebie.

Jeśli wkradł się jakiś błąd to przepraszam i proszę o sprostowanie.
 

Vaderus

Vu+ Newbie
Mam C+ i obecnie Pace PVR którego chcę oddać i kupić właśnie VU+ DUO2. Co musze dokładnie zrobić aby na VU + odbierać mój pakiet C+ ?

Sent from my Commodore 64
 

foxxiu7

Vu+ Newbie
@war3z
Dziekuję za chęć pomocy... ale czy można by jaśniej? Wiem, że wystarczy.....
Problem w tym, że nie mam pojęcia CO KONKRETNIE?

Czy może ktoś napisać co konkretnie wgrać, skąd, w jakiej kolejności i co poustawiać, aby po włożeniu karty C+ oglądać opłacone pakiety (Universe+, Canal+, HBO, Filmbox i Cinemax) ?

Z góry dziękuję za szczegółową, konkretną i "łopatoligiczną" odpowiedź.

P.S.
To będzie mój pierwszy raz z VU... potem też mam nadzieję "cwaniakować", że to wszystko proste ;)
 

foxxiu7

Vu+ Newbie
Ktoś pomoże?
Mam już Vu+ Duo2 i wstępnie cieszę się jak dziecko :)
Zainstalowałem najnowszy BlackHole... zeskanowałem satelitę (oczywiście mam teraz syf na liście)... włożyłem kartę Cyfry+ i NIC NIE DZIAŁA :(
Co mam jeszcze dograć i skąd żeby mi działała NC+ ???

Z góry dziękuję za pomoc.
 

ZYGA

Vu+ Newbie
Zainstaluj najnowszego giganta od webkuriera i według tych wskazówek
Tam bedziesz mial wszystko.

Edit by moderator:
Nie dyskutujemy tutaj o to co pytasz.
 
Last edited by a moderator:

jwlalek

Vu+ User
Trochę dziwne to forum. Ja rozumiem, że jest zakaz prowadzenia tematów o emu, card sharingu itp. ale chłopak pyta jak uruchomić TV (legalnie!!!) na nowym dekoderze. Czy cała reszta włączając w to moderatorów tej strony używa swoich dekoderów tylko jako dodatkowy mebel w domu czy też do oglądania kanałów FTA lub oglądania YouTube z dostępnych opcjii multimedialnych. Czy nikt z nich nie używa kart od dostawców TV i ich nie dekoduje w swoich VU+? Przecież to nie jest zabronione a w jakiś jednak sposób trzeba to poustawiać żeby zadziałało, inaczej się nie da. WYLUZUJCIE i pomóżcie koledze!
 
Last edited:

foxxiu7

Vu+ Newbie
Witam,
W końcu udało mi się to jakoś poustawiać.
Mam BlackHole 2.8 (jakiś najnowszy) + GigantAddOnPack (i tu dziękuję za wskazówki).
Udało mi się coś powłączać w Giga i w końcu mam obraz z C+
Nie pamiętam dokładnie co poustwiałem ale nie musiałem nic nigdzie edytować, na szczęście :)

Nadal pozostaje dla mnie nieodgadnione jak możliwe jest posiadanie legalnego abonamentu C+ z legalną kartą C+ którą można legalnie włożyć do własnego legalnie kupionego tunera i legalnie na nim oglądać programy za które się legalnie co miesiąc płaci... ale nie wolno pod żadnym pozorem o nic pytać :O

DZIWNE. Co najmniej jakaś PARANOJA.

Tak, czy inaczej, dziękuję serdecznie tym którzy mi pomogli. Mam nadzieję, że życia nikt tu nie ryzykował :)
 

jwlalek

Vu+ User
Cieszę się, że dałeś radę sam to ogarnąć. Jest jeszcze jedna sprawa, mam nadzieję, że to co teraz napiszę będzie mieć sens i odzwierciedlenie w rzeczywistości. Mianowicie, samo odpalenie NC+ to nie wszystko, trzeba jeszcze być pewnym aby co miesiąc przeszły uprawnienia na kartę. Jeśli piszę bzdury, to sorry, niech ktos to wyprostuje. Pozdrawiam.
 

foxxiu7

Vu+ Newbie
Ooooooo..... a to mnie zaskoczyłeś
Zobaczymy zatem za miesiąc czy dalej będę oglądał.

A może ktoś od razu napisze co i gdzie powłączać w sprawie tych uprawnień (jakby co mam cały czas w rezerwie oryginalny tuner c+)

W razie gdyby ktoś potrzebował pomocy, to chętnie sprawdzę co sam poustawiałem i podzielę się tą wiedzą... a ile nie grozi za to kara śmierci albo docięcie od satelity ;)
 

rafal1509

Vu+ Newbie
Ooooooo..... a to mnie zaskoczyłeś
Zobaczymy zatem za miesiąc czy dalej będę oglądał.

A może ktoś od razu napisze co i gdzie powłączać w sprawie tych uprawnień (jakby co mam cały czas w rezerwie oryginalny tuner c+)

W razie gdyby ktoś potrzebował pomocy, to chętnie sprawdzę co sam poustawiałem i podzielę się tą wiedzą... a ile nie grozi za to kara śmierci albo docięcie od satelity ;)
napisz na pw
 

BMMB

Vu+ Newbie
Ooooooo..... a to mnie zaskoczyłeś
Zobaczymy zatem za miesiąc czy dalej będę oglądał.

A może ktoś od razu napisze co i gdzie powłączać w sprawie tych uprawnień (jakby co mam cały czas w rezerwie oryginalny tuner c+)

W razie gdyby ktoś potrzebował pomocy, to chętnie sprawdzę co sam poustawiałem i podzielę się tą wiedzą... a ile nie grozi za to kara śmierci albo docięcie od satelity ;)

Ja potrzebuję, także nie działa mi czytnik kart - ja to uruchomić?
 

Emros

Vu+ Newbie
U mnie od lat pracuje karta prepaid SmartHD na czytniku. Abonament co 6-mcy.
 
Last edited by a moderator:
Top