zero kanalow - pomocy...

nowy

Vu+ Newbie
witam wszystkich!

dopiero zaczynam przygode z satelitami i juz mam problem.

od kilku miesiecy mam ultimo do ktorego sciagam 4 satelity na jednym kablu. wszystko bylo podlaczone przez fachowcow i bylo ok - do wczoraj, gdy sciagnalem nowego Blackhole 2.8.0.
na poczatku wszystko super (lepsza grafika, menu,itd) do poki odkrylem, ze stracilem wszystkie kanaly. probowalem wszystkich kombinacji ustawien bez powodzenia....

czy moglby mi ktos doradzic jak to wszystko naprawic?
 

jwlalek

Vu+ User
Warto robić sobie backup co jakiś czas lub chociaż zgrywać listę kanałów na komputer. Według mnie, wgrywając całkowicie nowe image Twoja lista kanałów została usunięta i będziesz musiał teraz sam ją sobie stworzyć. Mógłbym podesłać Ci swoją listę ale używam tylko HotBird i Astra.
 

nowy

Vu+ Newbie
dzieki za reply. mowia, ze warto sie na bledach uczyc, wiec backup bedzie pierwsza rzecza jaka zrobie jak to wszystko naprawie. lista kanalow by mi sie napewno przydala, ale moj pierwszy problem to ustawienie satek. przy upgrejdzie zmienilem tylko image i nietknalem talerza, a teraz gdy probuje je ustawic w config, wykrywa tylko jedna dobrze a trzy pozostale tak sobie. nie wiesz jakbym mial ustawic parametry w satfinder?
 

jwlalek

Vu+ User
dzieki za reply. mowia, ze warto sie na bledach uczyc, wiec backup bedzie pierwsza rzecza jaka zrobie jak to wszystko naprawie. lista kanalow by mi sie napewno przydala, ale moj pierwszy problem to ustawienie satek. przy upgrejdzie zmienilem tylko image i nietknalem talerza, a teraz gdy probuje je ustawic w config, wykrywa tylko jedna dobrze a trzy pozostale tak sobie. nie wiesz jakbym mial ustawic parametry w satfinder?
Wiesz, trudno jest tak pomóc na odległość, musisz jakoś pokombinować z ustawieniami DiSEqC. Dziwne, że jedna jest "wykrywana" dobrze a reszta nie. Raczej albo coś działa albo nie. Może ktoś bardziej doświadczony udzieli jakiejś porady.?
 

nowy

Vu+ Newbie
spoko. pokombinowalem troche i cos zaczyna dzialac - moge zeskanowac wszystkie cztery satki ale kazda oddzielnie - wlasnie koncze z ostatnia i bede probowal ustawic config by moc ogladac kanaly ze wszystkich naraz.
cierpliwosc nie jest moja mocna strone ale jeszcze troche podlubie w bh config a jak nie wyjdzie to jux mam vix image gotowego do akcji.

ps: dobrze z kims po polsku pogadac bo juz wyslalem kilka postow po angielsku i poki co nikomu sie nie chce odpisac. niema to jak sami swoi!
 

amdsquad

Vu+ Newbie
Jak mam Solo2 i 1x Dual Tuner to ile satelit dam rade odebrać ? Chodzi mi tylko o Hotbirda, reszta mi nie potrzebna.
 

jwlalek

Vu+ User
To zależy od tego ile konwerterów oraz przełączników DISEqC zainstalujesz.
Co do drugiej części Twojego pytania: jeśli chodzi Tobie tylko o Hotbirda to dlaczego pytasz o ilość satelit możliwych do odbioru? :eek:
 

amdsquad

Vu+ Newbie
Sorki. Faktycznie głupio zadałem pytanie :D myślałem że będę w stanie tym sposobem nagrywać np. 4 kanały z Hotbirda na raz mając połączony tuner dwoma kablami.
 

bogdanm

Moderator
Sorki. Faktycznie głupio zadałem pytanie :D myślałem że będę w stanie tym sposobem nagrywać np. 4 kanały z Hotbirda na raz mając połączony tuner dwoma kablami.
Jesli chodzi o hotbirda.
Bedziesz mogl tylko musisz miec podwojny konwerter ktory daje mozliwosc odczytanie przez box 2 czestosliowosci naraz czyli ma wejscie na kabel np ogladasz tvp i nagrywasz jakis kanal z tego transpondera oraz na inym wejsciu do tego konwertera ogladzasz w PIP polsat i nagrywasz jakis kanal .
 

amdsquad

Vu+ Newbie
Podał byś linka z Allegro z jakimś przykładowym konwerterem. Ja mam obecnie konwerter Quad podpięty dwoma kablami a dwa są niewykorzystane.
 

amdsquad

Vu+ Newbie
O taki konwerter chodzi ?
Code:
http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/12/1244.dat
 
Last edited by a moderator:

jwlalek

Vu+ User
To w linku to totalny wypas, może być jeśli chcesz niezależnie oglądać w 4 pokojach a po połączeniu z dobrym tunerem daje dużo możliwości.
 

amdsquad

Vu+ Newbie
Nom, tylko teraz co jeszcze było by potrzebne zeby połączyć go z Solo2 który ma Twin tuner ? Jakieś przełączniki DISEqC ? Lub ewentualnie gdzie można było by uzyskać takie informacje.
 

bogdanm

Moderator
Nom, tylko teraz co jeszcze było by potrzebne zeby połączyć go z Solo2 który ma Twin tuner ? Jakieś przełączniki DISEqC ? Lub ewentualnie gdzie można było by uzyskać takie informacje.
Najlepiej zadzwon do sklepu tam gdzie chcesz kupic cos doradza ; tak jak pisal poprzednik ten konwerter to wypas nie musisz miec az takiego twin tez by dal rade ale wtedy masz ograniczenie i mialbys jedno wejscie wolne w boxie . Podlaczasz normalnie kablem jedno wejscie do boxa jedno wejscie do konwertera czyli wpinasz 3 kable.
 
Top