DVB SERVICE

JayJay

Vu+ Newbie
Hangi addonslarin onemli ,hangilerinin onemsiz oldugunu bilemedigimden yanlis birsey silmek istemiyorum.meeboot kurma onerinizi nasil yapabilrim yardimci olabilirmisiniz?
Saygilar,

levi

Moderator
Hangi addonslarin onemli ,hangilerinin onemsiz oldugunu bilemedigimden yanlis birsey silmek istemiyorum.meeboot kurma onerinizi nasil yapabilrim yardimci olabilirmisiniz?
Saygilar,
Aksama daha iyi yardimci olurum suan is de yim

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

JayJay

Vu+ Newbie
Usta cok tesekkurler vermis oldugun linkten kintrol ettim ama biraz teknik anlatmis ustat.zip formatinda usb ye aktarin imagei diyor ama nasi yapicam o islemi kusura bakma yeni ogreniyorum :(

levi

Moderator
Ben bunu net de buldum zaman Dan istifade ettim
hhazilayanin eline saglik
Black Hole İmajda Meoboot Kurulumu:[/B]

MeoBoot BlackHole imaj kurulu sistemde Farklı imajları HDD yada usb belleğe kurarak kullanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Önce usb diski fat 32 olarak formatlıyoruz.
Usb diskimizi cihazımıza takıyoruz
Kumandamızın mavi tuşuna iki kez basarak açılan menüde "Devices Manager" üzerine geliyoruz. Kumandamızın "OK" tuşuna basıyoruz.

Usb Belelğimizi burada gördükten sonra Sarı Tuş (Biçimlendir) basıyoruz.

USB diskin biçimlendirileceği, Aygıtınızdaki tüm bilgilerinizi kaybedeceğinizi ve devam etmek isteyip istemediğinizi belirten bir uyarı mesajı çıkacaktır. "evet" üzerinde iken kumandamızın "OK" tuşuna basıyoruz.

Biçimlendirme (Format) başlıyor...

... bir süre sonra biçimlendirme işleminin bittiği belirtiliyor. Ayarların etkin olabilmesi için cihazın yeniden başlatılması gerektiği, Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra usb yolunu tanımlamamız gerektiğini hatırlatarak, Devam etmek için Kumandamızın "OK" tuşuna basmamızı bildiren bilgi penceresi geliyor. Kumandamızın OK tuşuna basarak cihazımızın yeniden başlatılmasını sağlıyoruz.

Bu işlemden sonra Depolama aygıtımızı (Usb) mount edeceğiz.

Mount içinde yine kumandamızın mavi tuşuna iki kez basarak açılan menüde "Devices Manager" üzerine geliyoruz. Kumandamızın "OK" tuşuna basıyoruz.

Açılan pencerede Kırmızı Tuşa (Mountpoints) basıyoruz

Usb belleğimiz için /media/usb bağlantı konumunu seçip kırmızı tuş (kaydet) basıyoruz.

Değişkliklerin etkin olabilmesi için cihazımızı yeniden başlatmamız gerektiğini belirterek şimdi yeniden başlatmak istiyormusunuz diye soruyor. "evet üzerinde iken Kumandamızın "OK" tuşuna basıyoruz.

Cihazımız yeniden başlatılıyor.
Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra yeşil tuş ile eklentileri (Menü=>Eklentiler) açıyoruz.
Meoboot üzerine gelip OK

"Meoboot kurulumuna hoş geldiniz.Aşağıdaki listede bir cihaz seçin ve tercih edilen cihaz üzerinde MeoBoot yüklemek için kırmızı butona tıklayın." şeklinde bir mesaj alcaksınız. Kumandamızın Kırmızı tuşuna (Yükle) basıyoruz

"media/usb" olarak tanımlanan cihaza meoboot kurmak istediğinizden eminmisiniz şeklinde bir uyarı penceresi çıkıyor. "evet" üzerinde iken kumandamızın "OK" tuşuna basıyoruz.

Aşağıdaki bilgi mesajını aldıktan sonra exit ile çıkabiliriz. Ok tuşuna basarsanız Eklentiler menüsü gelecektir.
(MeoBoot başarı ile yüklendi. Eklentinin uygulanması için (eklentiyi) yeniden başlatmalısınız, eğlenceler :) )

Bu noktada cihazımıza ftp ile bağlanıp Meoboot a kurmak istediğimiz imajları (usb için olan zip uzantılı imajı zipden çıkarmadan olduğu gibi) /media/usb(hdd)/MbootUpload klasörü altın

Ftp ile dosyayı gönderme işlemi bittikten sonra Menü>Eklentiler>Meoboot a geliyoruz

Source Image File de ftp ile gönderdiğimiz dosyaları görebilirsiniz.
ımage name bölümüne isterseniz farklı isim verebilirsiniz.
Copy setting to new image ye evet derseniz flashdaki imajınızdaki settingler (kanal ve tuner ayarları gibi) Meoboot üzerindeki imaja da uygulanacaktır.
Daha sonra kırmızı Tuş (Yükle)

İmaj yüklenmeye başlayacak ve bir süre sonra işlem bitip cihaz yeniden açılacaktır. Açılış esnasında yeni yüklediğimiz imaj seçili halde olacaktır. Ok tuşuna basarak istediğimiz imaj ile cihazın açılmasını sağlayabiliriz.

Menü>Eklentiler>meoboot üzerine gelerek yüklü imajları görebilir ve istediğimiz imajı seçerek cihazın o imaj ile açılmasını sağlayabiliriz.

JayJay

Vu+ Newbie
Ustat cok tesekkur ederim islemin nasil yapilacagini cok iyi anlatiyor ama benim cihazda bir sorun var dali.ftb den transfer yaptiktan sonra kumandayla meoboota geliyorum install image dedigimde cihaz crashlog veriyor.su problemi cozemedigim icin makinadan cok sogudum oysa ne havesle almistim.neyse napalim yardimlariniz icin cok tesekkurler

levi

Moderator
Benim ilk vu cihazim vu duo idi onda cok kullandim meoboot hic sorun yasamadim crash logo verirsen bakarim sorun neymis

mahidi

Vu+ Newbie
levi ustam yardımına ihtiyacım var, vu uno ornek bazı imajda bootta kalıyor, flasyı puty ile nasıl sıfırlarım, yardımcı olursan sevinşrşm tşkler.

levi

Moderator
levi ustam yardımına ihtiyacım var, vu uno ornek bazı imajda bootta kalıyor, flasyı puty ile nasıl sıfırlarım, yardımcı olursan sevinşrşm tşkler.
Imaji flasha atincami takili kaliyor Hangi imajlar mesala

mahidi

Vu+ Newbie
orjinal imagede ve vti de, bir defasında utille fix yuklemeye calıstım ondan sonra bu haller oldu. tşkler...

levi

Moderator
Fix derken Boyle bir dosyayı duymadim daha once dostum
Birde original imaj yukleyin bakalim sorun duzelecekmi