Greek: Αποριες για Vu+Uno

giokan

Vu+ Newbie
Καλημερα..
Εδω και 15 ημερες εχω αγορασει το συγκεκριμενο δεκτη και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις δυνατοτητες του.
Αντιμετωπιζω ομως κανα δυο θεματακια...
Πρωτον,ο δεκτης απο μονος του,ειτε ειναι σε λειτουργια ειτε σε αναμονη,μετα απο 2 ωρες χωρις ''δραστηριοτητα'' κανει μονος του τερματισμο.Θελω να μου πειτε πως να το αλλαξω και να μην κλεινει μονος του χωρις λογο.
Δευτερον,ολα τα καναλια με aspect ratio 16/9,δεν τα δειχνει με κομμενα τα ακρα με αποτελεσμα η εικονα να φαινεται σαν zoomαρισμενη και ελαφρως παραποιημενη ενω δεν μου δινει την δυνατοτητα χειροκινητης αλλαγης.
Για τα παραπανω εχω ''φαει'' ατελειωτες ωρες ψαξιματος χωρις αποτελεσμα...Παρακαλω,βοηθηστε!@#$%^&

Y.Γ.
Υπαρχουν καποια καναλια με υποκαναλια μεσα τους.Στους DM εμπαινες με το πρασινο.Στον VU+ με πιο κουμπι?
Για τα παραπανω εχω ''φαει'' ατελειωτες ωρες ψαξιματος χωρις αποτελεσμα...Παρακαλω,βοηθηστε!@#$%^&

Y.Γ.
Υπαρχουν καποια καναλια με υποκαναλια μεσα τους.Στους DM εμπαινες με το πρασινο.Στον VU+ με πιο κουμπι?
 

tekilakos

Vu+ Newbie
Καλημερα..
Εδω και 15 ημερες εχω αγορασει το συγκεκριμενο δεκτη και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις δυνατοτητες του.
Αντιμετωπιζω ομως κανα δυο θεματακια...
Πρωτον,ο δεκτης απο μονος του,ειτε ειναι σε λειτουργια ειτε σε αναμονη,μετα απο 2 ωρες χωρις ''δραστηριοτητα'' κανει μονος του τερματισμο.Θελω να μου πειτε πως να το αλλαξω και να μην κλεινει μονος του χωρις λογο.
Δευτερον,ολα τα καναλια με aspect ratio 16/9,δεν τα δειχνει με κομμενα τα ακρα με αποτελεσμα η εικονα να φαινεται σαν zoomαρισμενη και ελαφρως παραποιημενη ενω δεν μου δινει την δυνατοτητα χειροκινητης αλλαγης.
Για τα παραπανω εχω ''φαει'' ατελειωτες ωρες ψαξιματος χωρις αποτελεσμα...Παρακαλω,βοηθηστε!@#$%^&

Y.Γ.
Υπαρχουν καποια καναλια με υποκαναλια μεσα τους.Στους DM εμπαινες με το πρασινο.Στον VU+ με πιο κουμπι?
Για τα παραπανω εχω ''φαει'' ατελειωτες ωρες ψαξιματος χωρις αποτελεσμα...Παρακαλω,βοηθηστε!@#$%^&

Y.Γ.
Υπαρχουν καποια καναλια με υποκαναλια μεσα τους.Στους DM εμπαινες με το πρασινο.Στον VU+ με πιο κουμπι?

Good morning ..
For 15 days I buy the receiver and am entirely satisfied with its features.
But faces a couple thematakia ...
First, the receiver itself, either in operation or on standby, after 2 hours without''activity''only makes the termatismo.Thelo tell me how to change it not only closes without reason.
Secondly, the channel aspect ratio 16 / 9, not the shows to cut the ends so the image appears as a slightly distorted zoomarismeni and while I do not allows manual changes.
For the above I have''eat''endless hours searching without success ... Please, HELP !@#$%^&

PS
There are some channels with subchannels safeguarded.In the era DM means you entered the prasino.Ston VU + more buttons;
For the above I have''eat''endless hours searching without success ... Please, HELP !@#$%^&

PS
There are some channels with subchannels safeguarded.In the era DM means you entered the prasino.Ston VU + more buttons;


google translate
 

tekilakos

Vu+ Newbie
Please take one for the electro-plugin
so you can adjust and wan as the box starting and end
for the 2 in the menu to only scal
for the 3 pres green button long

πάρτε το ηλεκτρο-plugin
ώστε να μπορείς να ρυθμίσεις πότε και πως θα ανάβει και θα σβήνει
για το 2 στο μενού βάλτο σε ( only scal ) μόνο σε κλίμακα
για τα 3 πίεσε το πράσινο κουμπί λίγο παραπάνω
 

giokan

Vu+ Newbie
Please take one for the electro-plugin
so you can adjust and wan as the box starting and end
for the 2 in the menu to only scal
for the 3 pres green button long

πάρτε το ηλεκτρο-plugin
ώστε να μπορείς να ρυθμίσεις πότε και πως θα ανάβει και θα σβήνει
για το 2 στο μενού βάλτο σε ( only scal ) μόνο σε κλίμακα
για τα 3 πίεσε το πράσινο κουμπί λίγο παραπάνω
 

giokan

Vu+ Newbie
με συγχωρεις αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις...ποια να πατησω?
 

giokan

Vu+ Newbie
σχετικα με το 3 οκ και σε ευχαριστω..
με τον (1)τερματισμο ομως και με το (2) 16/9 δεν καταλαβαινω τι εννοεις.μπορεις να με βοηθησεις?
 

tekilakos

Vu+ Newbie
για το 2 πας μενου ρυθμισεις συστημα Α / V ρυθμισεις και στο 19:9 και 4:3 θα το βαλεις
μόνο σε κλίμακα ( only scal )

για το 3 πας στο καναλι που θες και πίεσε το πράσινο κουμπί λίγο παραπάνω
και θα βγουν τα υποκαναλια

for 2 go to menu system settings A / V settings and 19:9 and 4:3 will put
only in scale

for 3 go to the channel you want and push the green button just above
and come out the subchannels
 

tekilakos

Vu+ Newbie
σχετικα με το 3 οκ και σε ευχαριστω..
με τον (1)τερματισμο ομως και με το (2) 16/9 δεν καταλαβαινω τι εννοεις.μπορεις να με βοηθησεις?

για το 1 ειναι το πλουγγιν elektro θα το κανις ενγγαταστασι
(πάρτε το ηλεκτρο-plugin ώστε να μπορείς να ρυθμίσεις πότε και πως θα ανάβει και θα σβήνει το μιχανιμα )
 

giokan

Vu+ Newbie
Για το (1) κανω ακριβως τις ρυθμισεις που δειχνεις αλλα δεν τις ''κραταει''.Ενω τον απενεργοποιω μολις ξαναμπαινω φαινεται ενεργοποιημενος.Κατεβασα και τo electro plugin ,τι ρυθμισεις να βαλω?Μηπως φταει το skin?Να φορτωσω αλλο?
Για το (2) εβαλα κλιμακωση και στα 2 αλλα τιποτα...Μηπως θελουν update oi drivers?
 

giokan

Vu+ Newbie
δυστυχως οχι..κανενα απο τα 2 προβληματα δεν λυθηκε...
Μηπως ειναι ατελεια της ΒlackHole 1.6.6?
 
Top