narzedzie do czyszczenia flasha

rafal1509

Vu+ Newbie
witam szuka takiego softu zebym mogl wyczyscic flash , dekoder mi muli masakra jak wgralem dzis nowy rom to chyba z 2min sie wl bh
 

rafal1509

Vu+ Newbie
probowlalem wgrac oginal ale to samo po wgraniu dekoder zanim wl sie na kreatora mija jakies 2 do 3 min jak nie wiecej co sie stalo ktos wie
 

bogdanm

Moderator
Moim zdaniem kazde wgranie image czysci flasha i raczej nie ma sensu by czysci flash jakims poleceniem.
Ja raczej bym szukal problemu zewnetrznego np e2 bos strasznie sie muli gdy jest cos z LAN i nie dziala dobrze net wtedy uruchamia sie dlugo.
Czasami mogly sie zrobic bad sectory u ciebie ale wtedy image automatycznie je pomija i wgrywa w te dobre.
 

jwlalek

Vu+ User
Nie wygląda to dobrze. Moim zdaniem, jeśli są jakieś bad sectory i pomimo tego, że są one pomijane podczas instalacji to mogą mieć wpływ na działanie i stabilność całego systemu.
 

bogdanm

Moderator
Nie wygląda to dobrze. Moim zdaniem, jeśli są jakieś bad sectory i pomimo tego, że są one pomijane podczas instalacji to mogą mieć wpływ na działanie i stabilność całego systemu.
Raczej nie bo to na tym polega ze system ich nie widzi i pomija to tak jak by autobus nie zatzymywal sie na danym przystanku bo nie am go w rozkladzie.
Ale na moje oko problem kolegi nie jest bad sector a raczej cos innego.
 

rafal1509

Vu+ Newbie
ale jak bad sectory ledwo co kupilem dekoder :( obaczajalem temat i chyba wiem co powoduje taka sytuacje a mianowicie dysk hdd zew na usb kiedy go odlaczylem jak by szybciej startuje i nie ma takich problemow musze jeszcze raz wgrac oginal bez dysku i zobaczyc jak sie zachowuje , mam wrazenie ze ten dysk nawet jak juz sie wl box to i tak sprawia problemy , dzis po wgraniu piconow w hd glass skin nie moglem przelanczac kanalow a dalem sciezke do piconow na hdd ale odlaczylem dysk i wszystko wrocilo do normy , sprawdze jeszcze ten myk z siecia lan ale to jutro dzieki za odpowiedz
 

bogdanm

Moderator
Panowie te bad sectory a mojego postu jest tylko jedna z mozliowsci i to bardzo mało prawdopodobna to image je pomija przy kolejnym wgraniu image.
Za to ten problem z dyskiem może byc przyczyna ; może byc cos z obsługą akurat tego dysku co masz choć ostatnio byl update dla dużych dyskow.
 

rafal1509

Vu+ Newbie
Panowie te bad sectory a mojego postu jest tylko jedna z mozliowsci i to bardzo mało prawdopodobna to image je pomija przy kolejnym wgraniu image.
Za to ten problem z dyskiem może byc przyczyna ; może byc cos z obsługą akurat tego dysku co masz choć ostatnio byl update dla dużych dyskow.
ale najlepsze ze dzialalo z tym dyskiem dlugi czas a dysk nie jest duzy 500gb tyle ze zew na usb moze kontroler w dysku sie cos uwalil , popatrze jak bede wgrywal softa orginala czy robi sie to samo z podpietym dyskiem i bez
pozdrawiam
 

dream123

Vu+ Newbie
VU+DUO red light problem: crash
Od jakiegos czasu mialem problemy, dekoder sie wieszal, ciezko startwal a ostatnio nie moge og odpalic. Uzywalem VTI i BH wszystkie wersje z nadzieja ze co sie poprawi ale chyba cos jest nie tak z plyta glowna. Po wlaczeniu swieci sie tylko czerwone swiatelko na panelu i nic sie nie dzieje. USB, ventylator, RS232 nie dziala. Probowalem reanimacji z VuUtil, nie mozna sie polaczyc z portem COM. Nie mam juz sily na zabawe. Dzis poddalem sie i spakowalem do kartonu VU+DUO, mialem og 2 lata. Gwarancja juz nie aktualna.
Jest moze jakis warsztat w Szczecinie ktory moglby ewentualnie naprawic tego typu dekoder? Z gory dziekuje za podpowiedz.
Dzis wyprobowalem Vu+Solo2 - smiga bez problemu (szybka bestia) z BH 2.0.7.2 tzn podstawowe funkcje ( karty, listy kanalow, online update, lan) , te bardziej zaawansowane nie testowane.
Pozdrawiam.
 

jwlalek

Vu+ User
Zdejmij obudowę i sprawdź czy któreś z kondensatorów nie są wybrzuszone (od góry). Jeśli tak, po prostu je wymień (niski koszt).
 
Top