Update olmuyor ..

Zengari

Vu+ User
Arkadaslar REV.A dan sonra hic mi hic update olmuyor .. Manuel update yapma olanagim var mi? yada update olayini nasil hallederim? Simdiden tesekkurler.

ekremtt

Vu+ User
Arkadaslar REV.A dan sonra hic mi hic update olmuyor .. Manuel update yapma olanagim var mi? yada update olayini nasil hallederim? Simdiden tesekkurler.
En son imajı kurman gerekir, sanıyorum Black Hole 2.0.2 Rev. D ve "yeşil > sarı > image update"

levi

Moderator
ben Black Hole 2.0.2 rev. A sonra devamli online guncelledim sorunsuz asagidaki telnet komutuyladami olmuyor dostum bir dene istersen
rm -rf /usr/local
opkg update
opkg upgrade

Zengari

Vu+ User
ben Black Hole 2.0.2 rev. A sonra devamli online guncelledim sorunsuz asagidaki telnet komutuyladami olmuyor dostum bir dene istersen
rm -rf /usr/local
opkg update
opkg upgrade
telnetten ilk komutta birsey olmadi, ikinci komutta 5-6 satir birseyler cikti avaliable diye sonraki komutta yine birsey cikmadi. Cihazi acip kapattim yine ayni, Acaba Universeyim diyemi olmuyor?

Zengari

Vu+ User
Universe de BH ye gectim yine update olmuyor :( Komutlarda bir hata yapiyorum sanirim.. DCC den telnetden deniyorum , Cmd den degil sorun o olabilirmi?

Zengari

Vu+ User
Screenshot cektim, Yardim edersen cok sevinirim dostum levi :)

Attachments

• Update sorunu.jpg
    Update sorunu.jpg
    403.2 KB · Views: 6

levi

Moderator
bu arada islem bitince enson root@bm750:~# gorunce islem bitmistir cihazi yeniden baslat reboot diye komut vermen yeterlidir

levi

Moderator
Maalesef sonuc ayni :( Dcc ile baglandim orda gorunen dosyalara gittim hepsi 644 bunu 755 mi yapmam lazim?
bende dcc ile baglandim oldu asgidakilerin hepsini ayni anda kopyala yapistir enterle opkg upgrade yazisini gorunce dccde tekrar entere bas ondan sonra (bazen 15 20 saniye civarinda iki islem arasinda duraklama oluyor) 5 dakika bekle islem bitsin bitince cihazi yeniden baslat
Code:
rm -rf /usr/local
opkg update
opkg upgrade

Zengari

Vu+ User
bende dcc ile baglandim oldu asgidakilerin hepsini ayni anda kopyala yapistir enterle opkg upgrade yazisini gorunce dccde tekrar entere bas ondan sonra (bazen 15 20 saniye civarinda iki islem arasinda duraklama oluyor) 5 dakika bekle islem bitsin bitince cihazi yeniden baslat
Code:
rm -rf /usr/local
opkg update
opkg upgrade
Tek tek vermistim komutlari simdi hepsini birden deniyorum 5 dk sonra reboot yaptiktan sonra bilgi verecegim dostum , cok sagol yardimlarin icin ..:)

Zengari

Vu+ User
ne gibi islem yapiyor ne kadar suruyor
dedigin gibi yapiyorum hepsini yapistirip ondan sonra upgrade cikinca entere basip 5dk bekliyorum reboot olduktan sonra, yesil sari online update yapinca downloading yaziyor 5 -6 saniye sonra 0 update yaziyor ,,,... farkli bir islem goremedim arada..